تشخیص رسیده بودن میوه ها با لیزر

بی بدیل پرداز: پژوهشگران آزمایشی را برای مطمئن شدن از رسیده بودن میوه ها ابداع نموده اند كه مبتنی بر تاباندن اشعه لیزر و لرزاندن نامحسوس سطح میوه ها است.
تشخیص رسیده بودن میوه ها با لیزر

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، این روش بطور خاص برای پی بردن به زمان رسیدن دقیق میوه آووکادو ابداع شده و مهم ترین مزیت آن دقت بالای روش مورد اشاره است که از اسراف و دور ریخته شدن میوه ها جلوگیری می کند.
ابزار مورد اشاره با تاباندن اشعه لیزر بر روی پوست میوه آووکادو و لرزاندن نامحسوس سطح آن، میزان استواری پوسته میوه را بدون وارد آوردن هرگونه فشار یا صدمه ای اندازه گیری می کند و از همین طریق رسیده بودن یا نبودن میوه مشخص می شود.
این روش توسط پژوهشگران انگلیسی ابداع شده و پیش بینی می شود دور ریز و اسراف در مصرف میوه آوواکادو را تا ۳۰ درصد در این کشور کم کند. با توجه به این که انگلیس سالیانه تا ده هزار تن میوه آووکادو وارد می کند، این روش آزمایش رسیده بودن میوه های مذکور موجب صرفه جویی قابل توجهی می شود.
روش مورد اشاره برای تاباندن لیزر و برآورد میزان استواری پوست میوه آووکادو، ارتعاشات لیزری داپلر یا ال دی وی نام دارد و ممکنست در آینده در مورد میوه های دیگری نیز به کار گرفته شود.


منبع:

زمان: 14:50:26
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2289
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اپل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل