تولید اكسیمتر خانگی برای تشخیص كرونا

در گزارش بی بدیل پرداز اعلام شد
به گزارش بی بدیل پرداز معاون نوآوری و تجاری سازی با اشاره به اینكه بسیاری از محصولات مورد نیاز در شرایط كرونا توسط دانش بنیان ها به تولید می رسد، اظهار داشت: استریل تجهیزات با اشعه گاما، امحاء زباله و... همچون محصولات هستند.
تولید اكسیمتر خانگی برای تشخیص كرونا

پیمان صالحی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مبحث پیگیری و تولید تجهیزات در رابطه با کرونا به عهده معاونت علمی و فناوری است، بیان نمود: یکی از مهمترین اقلام مورد نیاز در این شرایط، ونتیلاتور است؛ دو شرکت این دستگاه را تولید می کنند و طبق قراردادی که با وزارت بهداشت منعقد شده حدوداً ۳۰ ونتیلاتور در روز به وزارت بهداشت تحویل می دهند.
معاون نوآوری و تجاری سازی با تاکید بر اینکه هم اکنون مشکل تولید و کمبود ونتیلاتور نداریم، بیان نمود: این قراردادها تا اردیبهشت ماه ادامه دارد و این دو شرکت به صورت سه شیفت در حال تولید هستند. این شرکت ها سالی ۱۰۰ -۱۵۰ دستگاه ونتیلاتور تولید می کردند اما حالا با این شرایط، روزی ۳۰ دستگاه تحویل می دهند که این مورد نمونه بارز جهش تولید برای رفع نیازهای کشور به حساب می آید.
صالحی با اشاره به اینکه یکی از طرح های کلان که معاونت علمی مورد حمایت قرار داده طراحی و ساخت سی تی اسکن است، تصریح کرد: اما برخی شرکت ها هستند که بخش هایی از سی تی اسکن را تولید می کنند؛ هم اکنون طرح کلان هنوز به اتمام نرسیده ولی شرکتهایی که بخش هایی از سی تی اسکن را تولید می کنند وارد عرصه تولید شده اند تا به وزارت بهداشت تحویل بدهند.
وی در ادامه اظهار داشت: همینطور شرکت ها از نظر تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده و محصولاتی از این قبیل وارد عرصه شدند و قراردادهایی با آنها در این حوزه منعقد شد.
استرالیزاسیون محصولات حوزه سلامت با اشعه گاما
صالحی در مورد طرح کلان ملی «تابش گامای شهر کرد» که چند سال است فعالیت خویش را آغاز کرده است، بیان نمود: یکی از کاربردهای این مرکز، استریل کردن محصولات حوزه سلامت همچون گان تجهیزات پزشکی، ماسک و … است.
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری افزود: حالا بسیاری از ماسک ها در کشور امکان دارد استریل نشوند که در این راستا طبق تفاهمی که در شهرکرد شده با تابش نور گاما استریل می شوند و سپس توزیع خواهد شد.
وی با اشاره به دیگر محصولات کاربردی ساخته شده توسط محققان در شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: دستگاه پالس اکسیمتر، از دیگر محصولات تولیدی توسط شرکت هاست که قرارداد تولید انبوه آن بسته شده است؛ این دستگاه از آنجایی که اکسیژن خون را اندازه گیری می کند و برای کرونا این مورد مهم می باشد از تجهیزات مهم به حساب می آید.
صالحی با اشاره به اینکه قرارداد تولید پالس اکسیمتر منعقد شده و در حال دریافت مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی است، افزود: این دستگاه قابلیت استفاده در منزل را دارد و یکی از روش های تشخیصی به حساب می آید.
امحاء زباله با پلاسما
وی اظهار داشت: برخی شرکت ها با حمایت های معاونت مرحله تولید را رد کرده اند و الان به صورت مستقل فعالیت می نمایند که خودشان با خریداران مرتبط هستند.
صالحی در پاسخ به این سؤال که محصولاتی همچون دستگاه های امحاء زباله با پلاسما در این شرایط یکی از نیازهای بیمارستان هاست، افزود: طرح امحاء زباله با پلاسما را در شرکت های مختلفی مورد پیگیری قرار گرفت تا حدی که حالا به مرحله عرضه خدمات رسیده اند؛ این شرکت ها خودشان با متقاضیان مرتبط هستند و بیمارستان ها و… می توانند با این دانش بنیانی ها ارتباط بگیرند.
بی خطرسازی زباله با استفاده از مایکرویو
وی با اشاره به یکی دیگر از محصولاتی که در زمینه از بین بردن زباله است، اظهار داشت: یکی دیگر از طرح ها در جهت «بی خطرسازی زباله با استفاده از مایکرویو» است که در یک شرکت دانش بنیان عرضه می شود؛ این یکی از طرح های مورد حمایت معاونت علمی و فناوری بوده است.
معاون نوآوری و تجاری سازی افزود: در واقع شرکت ها به مرز تولید که می رسند می توانند با متقاضی ارتباط بگیرند و محصول خویش را تولید کنند؛ خیلی از محصولات مورد نیاز در این شرایط بحرانی توسط شرکت های دانش بنیان به تولید می رسند.
تولید کیت های تشخیص کرونا
وی اضافه کرد: تولید کیت های تشخیص کرونا هم که توسط شرکت های دانش بنیان به تولید انبوه رسیده و ۳ شرکت دیگر در نوبت تأیید داریم که تولید خویش را آغاز کنند.

زمان: 20:16:06
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2332
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل