اینترنت سایت های دانشگاهی مجانی است

به گزارش بی بدیل پرداز به قول معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با ارسال فهرستی از سایت های دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم به اپراتورها از روز گذشته، از امروز (چهارشنبه) ترافیك این سایت ها برای دانشجویان مجانی است.
اینترنت سایت های دانشگاهی مجانی است
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، بعد از اعلام تعطیلی مراكز آموزشی و دانشگاه ها به علت شیوع كرونا، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود: با عنایت به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، با همكاری وزارت علوم و آموزش و پرورش، امكانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم شده تا دانش آموزان و دانشجویان ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم جا نمانند.
درواقع مقرر شد سازمان فناوری اطلاعات فهرستی از مراكز آموزشی به رگولاتوری ارسال نماید و این فهرست به اپراتورها اعلام گردد تا ترافیكشان را مجانی كنند. با به پایان رسیدن تعطیلات نوروزی و الزامی شدن حضور در كلاس های مجازی دانشگاه، مجانی شدن تعرفه سایت های دانشگاهی مورد بحث قرار گرفت، چونكه با وجود اعلام آذری جهرمی در خصوص مجانی شدن سایت هایی كه وزارت علوم برای یادگیری از راه دور دانش آموزان و دانشجویان اعلام نموده بنابر مصوبه ستاد ملی كرونا، این اتفاق تا روز گذشته توسط اپراتورها رخ نداده بود.
در این راستا حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینكه مجانی شدن سایت های دانشگاهی پیشنهاد وزارت ارتباطات برای تسهیل شرایط برای دانشجویان بوده، اظهار داشت: مقرر شد وزارت علوم سایت های مورد نظر را به ما اعلام نماید و دسترسی به این سایت ها برای دانشجویان مجانی شود. پیش از عید هم بسته ۱۰۰ گیگابایتی اینترنت در اختیار كاربران بود كه شامل دانشجویان هم می شد.
وی درباره علت تاخیر در اجرایی شدن این مورد اظهار نمود: وزارت علوم لیستی شامل آدرس، آی پی، نام دامنه و اطلاعات كامل را اعلام نمود كه اپراتورها بتوانند این اطلاعات را روی سیستم هایشان تنظیم كنند و ما منتظر كامل شدن فهرست بودیم. این اطلاعات دو روز پیش به ما اعلام گردید و ما آنرا روز گذشته (سه شنبه) به اپراتورها ارسال كردیم. اقدامات فنی این كار تا آخر وقت روز گذشته توسط اپراتورها انجام شد تا بتوانند روی سیستمشان ترافیك مجانی را اعمال كنند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور تصریح كرد: این اقدام توسط همه اپراتورها و سرویس دهندگان اینترنتی همچون موبایل، ثابت و مخابرات انجام می شود. البته قبل از عید ما به اپراتورها اعلام كردیم كه در این حوزه مساعدت كنند، اما حالا با ارسال فهرست، آنها را ملزم به مجانی كردن ترافیك سایت های مورد نظر كردیم و در صورتیكه دانشجویان با خلاف این مورد مواجه گشتند، می توانند آنرا اعلام كنند.زمان: 13:31:55
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2654
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل