تولید برچسب های رصد بیماران با قابلیت نصب روی لباس پرستاران

به گزارش بی بدیل پرداز محققان از تولید برچسب های ویژه ای اطلاع داده اند كه پرستاران با نصب آنها بر روی لباس های خود می توانند موقعیت مكانی بیماران را به خصوص طی دوره بهبودی كنترل كنند.
تولید برچسب های رصد بیماران با قابلیت نصب روی لباس پرستاران

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، بعد از آنكه بیماران مراحل سخت درمان را پشت سر می گذارند یا از اتاق عمل خارج می شوند، باید دوران نقاهت را نیز طی كنند و طی این دوره بطور ویژه تحت كنترل و نظارت باشند. این كار وقت و انرژی زیادی از پرستاران می گیرد و دانشمندان برای تسهیل این كار برچسب های خاصی ابداع نموده اند.
در سال های اخیر استفاده از برچسب هایی بر روی لباس پرستاران رایج شده كه از خود پرتوهای مادون قرمز ساطع می كنند. این پرتوها توسط سنسورهای سقفی در كل یك ساختمان قابل شناسایی هستند و پزشكان و پرستاران با استفاده از این روش می توانند به سرعت از موقعیت مكانی یكدیگر باخبر شوند.
پژوهشگران دانشگاه جان هاپكینز با ارتقای همین فناوری از آن برای ردیابی موقعیت مكانی بیماران بهره برده اند. برچسب های مذكور برای كنترل سرعت حركت، مسیر حركت و دفعات حركت و جابجایی بیماران قابل استفاده هستند.
برچسب های مورد اشاره كه سیستم موقعیت یابی مكانی آنی یا آر تی ال اس نام دارند با همكاری شركت میدمارك تولید شده اند و با نصب آنها بر روی لباس های پرستاران و بیماران می توان به رصد موقعیت مكانی افراد مریض پرداخت. هم اكنون این برچسب ها بطور آزمایشی بر روی لباس های ۱۰۰ بیمار نصب شده اند تا نقاط ضعف و قوت آنها مشخص شود.

زمان: 23:54:22
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2649
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل