5 اپلیكیشن قاتل باتری آیفون

به گزارش بی بدیل پرداز اخیرا لیستی از پنج اپلیكیشن كه به صورت قابل توجهی شارژدهی گوشیهای آیفون را كم می كنند، انتشار یافته است.
5 اپلیكیشن قاتل باتری آیفون
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، اخیرا فاكس نیوز گزارش جدیدی را منتشر نموده كه در آن كارشناسان فعال در حوزه فناوری به معرفی پنج اپلیكیشن معروف و محبوب جهان كه به میزان قابل توجهی از شارژدهی باتری گوشیهای آیفون می كاهند، پرداخته اند.
در لیست زیر، پنج اپلیكیشن كه به عقیده این كارشناسان، قاتل باتری گوشیهای آیفون نام گرفته اند، معرفی شده كه به شرح زیر است:
۱. فیس بوك
فیسبوك كه بزرگترین پلت فرم شبكه اجتماعی در جهان را در اختیار دارد، به نظر می آید كه متهم ردیف اول افت شدید شارژدهی باتری گوشیهای آیفون است.
یكی از كارهایی كه كاربران آیفون به منظور پیشگیری از مصرف باتری بیش از حد آن می توانند كنند، آن است كه به تنظیمات اپلیكیشن فیسبوك رفته و دانلود خودكار و اتوماتیك ویدیو را غیرفعال كنند. همینطور آنها می توانند با غیرفعال سازی لوكیشن و احیای اپلیكیشن های پس زمینه، جلوی مصرف بی رویه باتری در گوشی خویش را بگیرند.


۲. گوگل مپ
با اینكه اپلیكیشن نقشه گوگل معروف به گوگل مپ، یك برنامه كاربردی و مفید برای كاربران گوشیهای هوشمند به حساب می آید اما نتایج تحقیقات و بررسی های جدید نشان داده است كه شارژدهی گوشیهای آیفون را به میزان قابل توجهی می كاهد.
یكی از راهكارهای موثر در كاهش مصرف باتری توسط گوگل مپ آن است كه كاربران تنها به هنگام لود كردن نقشه مكان موردنظر خود، لوكیشن یا موقعیت یاب () گوشی را روشن كنند و بلافاصله آنرا خاموش كنند.


۳. اسنپ چت
اسنپ چت یكی از محبوب ترین اپلیكیشن های پیام رسان و عكاسی است كه در سال های اخیر در بین جوانان و نوجوانان محبوبیت فراوانی یافته است.
به قول كارشناسان فعال در حوزه فناوری، یكی از راهكارهای كاهش مصرف بی رویه باتری توسط اپلیكیشن اسنپ چت آن است كه كاربران به بخش تنظیمات رفته و در قسمت See My Location حالت روح (Ghost Mode) را انتخاب كنند.


۴. فیسبوك مسنجر
كاربران نسخه iOS پیام رسان اختصاصی فیسبوك مسنجر هم باید توجه داشته باشند كه بخش زیادی از كاهش شارژدهی گوشی آنها مربوط به استفاده از این پیام رسان محبوب و آب رنگ است. بدون شك، یكی از بدیهی ترین راهكارها استفاده از جایگزین های مناسب و یا دانلود نسخه لایت آن (Messenger Lite.) است.


۵. واتس اپ
واتس اپ بعنوان یكی از محبوب ترین اپلیكیشن های پیام رسان در جهان، اخیرا با چالش جدیدی روبرو شده است و آن هم مصرف بالای باتری و كاهش شارژدهی گوشیهای هوشمند است. اخیرا اخبار و گزارش های گوناگونی در مورد مصرف بی رویه باتری توسط اپلیكیشن واتس اپ در گوشیهای اندرویدی انتشار یافته بود كه حالا با در كنار هم گذاشتن این دو خبر، می توان نتیجه گیری كرد كه این پیام رسان محبوب به صورت كلی، تأثیر و نقش زیادی در كاهش میزان شارژدهی گوشیهای هوشمند دارد.

زمان: 19:54:59
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3952
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل