مایكروسافت رتبه اول اخلاق را در بین شركت های فناوری كسب نمود

بی بدیل پرداز: بررسی های انجام شده در مورد شركت های فعال در حوزه فناوری نشان می دهند كه شركت مایكروسافت، رتبه نخست اخلاق را در بین شركت های فعال در حوزه فناوری دارد.
مایكروسافت رتبه اول اخلاق را در بین شركت های فناوری كسب نمود
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان ان، بررسی های اخیری كه در مورد عملكرد شركت ها امسال صورت گرفته اند، نشان می دهند كه شركت "مایكروسافت" (Microsoft)، بالاترین رتبه اخلاقی را در بین شركت های همتای خود دارد.
پژوهشگران سازمان غیرانتفاعی "جاست كپیتال" (JUST Capital) در این بررسی، با بیشتر از چهار هزار بزرگسال آمریكایی مصاحبه كردند و از آنها در مورد موضوعات گوناگونی همچون دستمزد كارگران، سود، اولویت بندی و نحوه برخورد با مشتریان پرسیدند. موضوعاتی مانند فعالیت های محیطی شركت نیز در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفتند.
بعد از به انتها رسیدن مصاحبه ها و بررسی آنها، لیستی از شركت های گوناگون تهیه شد كه مایكروسافت در صدر آنها قرار داشت. شركت های دیگری مانند "اپل" (Apple)، "اینتل" (Intel)، "سیلزفورس" (Salesforce) و "آلفابت" (Alphabet) نیز در رتبه های بعد قرار گرفتند.
"آلیسون اومنز" (Alison Omens)، مدیر برنامه ها و راهبردهای شركت "جاست كپیتال" اظهار داشت: این لیست، مجموعه ای از شركت های فعال در حوزه فناوری را در بر می گیرد كه با عنایت به صحبت های مردم انتخاب شده اند؛ برای اینكه مشكلاتی كه مردم عنوان می كنند، از مهم ترین موضوعات مورد بررسی هستند. هم اكنون، شركت هایی در زمینه فناوری فعالیت می نمایند كه دستمزدی بیشتر از دستمزد مورد نیاز برای یك زندگی معمولی به كاركنان خود می دهند و فرصت پیشرفت شغلی را نیز برای آنها فراهم می كنند.
با این وجود، شركت های حوزه فناوری در سال های اخیر، رسوایی هایی نیز داشته اند كه از میان آنها می توان به اعتراضات كارمندان "گوگل" و یا "اینتل" اشاره نمود.
جالب اینجاست كه "فیس بوك" (Facebook) با وجود تلاش در زمینه پرداخت حقوق كارگران و مقوله های دیگر در رابطه با كارمندان، به رتبه ۱۴۹ این لیست دست یافته است. این بررسی نشان میدهد كه رتبه این شركت در زمینه رفتار با مشتریان، حفاظت از حریم شخصی آنها و برقراری ارتباط، ۹۱۵ است. فیسبوك از نشان دادن واكنش فوری به این مساله خودداری كرد.
منبع:

زمان: 01:48:02
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3886
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اپل , پیشرفت , زندگی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل