انقلاب در تعامل با گوشیهای هوشمند

بی بدیل پرداز: گوشیهای سری Huawei Mate 30 هوآوی به پیشرفته ترین ماژول های دوربین این شركت مجهز هستند كه شامل حسگر تشخیص ژست های حركتی نیز می شود. این حسگر تنها به Huawei Mate 30 Pro و Huawei Mate 30 RS محدود نمی گردد و شاهد استفاده از آن در Huawei Mate 30 نیز هستیم.
انقلاب در تعامل با گوشیهای هوشمند

هوآوی نوآوری های خودرا به همراه سری Mate معرفی می كند. Huawei Mate 30 و Huawei Mate 30 Pro، پرچم داران جدید هوآوی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
سری Huawei Mate 30 با شعار «بازنگری در انتظارات» معرفی گشتند. هوآوی با استفاده از طراحی زیبا و در عین حال ساده، نمایشگر فوق خمیده (Horizon Display)، ماژول دوربین دایره ای شكل، دوربین های پیشرفته و چیپست اختصاصی و قدرتمند در سری Huawei Mate 30، قصد داشته مرز انتظارات از گوشیهای هوشمند را جابه جاكند.

پرچم داران جدید هوآوی علاوه بر سخت افزار تراز اول، به خاصیت های نرم افزاری خلاقانه نیز مجهز شده اند تا از تركیب این دو، حداكثر كارایی به دست بیاید. به كارگیری پردازنده اختصاصی Kirin 990 و قدرت بالای آن در پردازش های وابسته به هوش مصنوعی سبب شده آخرین نسل از سری Mate به همراه قابلیت هایی ویژه ارائه شوند كه بیشتر پرچم داران فعلی از آن بی بهره هستند.
استفاده از حسگر تشخیص ژست های حركتی، در كنار هوش مصنوعی سبب شده سری Huawei Mate 30 انقلابی در نحوه تعامل با اسمارت فون ها ایجاد كند. برای انجام كارهای مختلف در سری Huawei Mate 30، لزوماً نیازی به لمس نمایشگر نیست و خیلی از فرمان ها را می توان بوسیله ژست های حركتی به دستگاه منتقل كرد. بدین سان كاربر قادر می باشد با جابه جایی دست به بالا یا پایین یا مشت كردن آن، خواسته هایش را به دستگاه منتقل كند یا حتی اسكرین شات بگیرد.
فرض كنید داخل رستوران و مشغول غذا خوردن هستید. با سیستم AI Gesture Control نیاز نیست برای عملی كه می خواهید انجام دهید از غذا خوردن دست بكشید و سراغ گوشی بروید. یا بعنوان مثال مشغول آشپزی در آشپزخانه هستید؛ برای خواندن ادامه دستور پخت غذا مجبور به لمس گوشی نخواهید بود و صرفاً با حركت دست به بالا یا پایین می توانید به صفحات قبل و بعد رفته و ادامه دستور تهیه غذا را مشاهده كنید.
سری Huawei Mate 30، به لطف پردازنده Kirin 990 و واحد قدرتمند پردازش هوش مصنوعی، قادر می باشد از حسگر ژست های حركتی در سناریوهای مختلف دیگری نیز استفاده نماید كه در ادامه به بعضی از آنها می پردازیم.
AI Auto-Rotate: ساز و كار این خاصیت بوسیله بررسی زاویه دید كاربر است. در واقع دستگاه با تشخیص جهت نگاه كاربر، بطور خودكار چرخش نمایشگر را انجام می دهد یا از چرخش غیرضروری آن جلوگیری می كند.
AI Private View: با فعال سازی این خاصیت دستگاه به بررسی تعداد افراد در حال تماشای نمایشگر می پردازد و در صورتیكه بیشتر از یك نفر را تشخیص دهد، محتوای اعلان ها را پنهان می كند. تغییر در محتوای به نمایش درآمده توسط دستگاه تا زمان بازگشایی بعدی دستگاه ثابت باقی می ماند.
AI Gesture Notification: این خاصیت به صورت خودكار به كاربر هنگام استفاده از گوشی هنگام قدم زدن یا وقتی كه بیش از اندازه به نمایشگر نزدیك شده آگهی می دهد و كاربر را در صورت استفاده نادرست از دستگاه آگاه می كند.
تمام این موارد به لطف معماری اختصاصی داوینچی و هسته های جدید NPU در سری Huawei Mate 30 در دسترس قرار گرفته اند. واحد پردازش عصبی این چیپست از دو هسته بزرگ و قدرتمند Ascend Lite و هسته های كوچك Ascend Tiny تشكیل شده است. از آنجایی كه وظیفه پردازش های این چنینی بر عهده هسته های كم مصرف گذاشته شده، مصرف انرژی تا 24 برابر نسبت به نسل قبل و سایر گوشیهای هوشمند كاهش یافته است.
2121


منبع:

زمان: 20:56:29
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3792
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل