فشار ونزوئلا برای به رسمیت شناختن بیت كوین در فروش نفت

بی بدیل پرداز: ونزوئلا به منظور دور زدن تحریم های بین المللی مقابل صنعت نفت این كشور در نظر دارد علاوه بر رمزارز دولتی خود، به استفاده از رمزارزهای جهانی همچون بیت كوین و اتریوم نیز بیندیشد.
فشار ونزوئلا برای به رسمیت شناختن بیت كوین در فروش نفت
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، طی یكی دو سال اخیر با گسترش استفاده و استقبال از ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده، ونزوئلا تحت تاثیر فشارها و تحریم های شدید اقتصادی و به منظور كاهش تورم بی سابقه و همین طور حفظ توانایی فروش نفت به كشورهای مختلف رمزارز دولتی و اختصاصی خودرا تحت عنوان Petro با پشتوانه میلیاردها دلار بشكه نفت خام معرفی و سپس عرضه نمود.
تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت zdnet حاكیست كه ونزوئلا با تحت فشار قرار دادن بانك مركزی در این كشور می خواهد استفاده و خرید فروش رمزارزهای جهانی و معروفی همچون بیت كوین و اتریوم را نیز به رسمیت بشناسد تا صنعت نفت این كشور بیشتر از این گرفتار ركود نشود و تورم بی سابقه در ونزوئلا نیز با احیای فروش نفت و سایر محصولات مربوطه كنترل شود.
طبق گزارش بلومبرگ، استفاده از رمزارزهای جهانی و معروفی همچون بیت كوین و اتریوم به ونزوئلا این امكان را می دهد تا بتواند به راحتی و بطور مستقیم پول حاصل از فروش نفت به كشورهای خریدار را دریافت كند و بدین ترتیب میزان فروش نفت خودرا افزایش دهد.
استفاده از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده به ونزوئلای تحت تحریم این امكان را خواهد داد تا بتواند باری دیگر به بازار معاملات و مبادلات تجاری وارد شود چونكه تابحال تحت تاثیر تحریم های بین المللی و ضعف ارز ملی كشورش نمی توانست بدهی های خودرا بپردازد. مردم كشور ونزوئلا در چند سال اخیر تحت تاثیر سیاست های مالی و اقتصادی این كشور و تحریم های آمریكا فشارهای اقتصادی شدیدی را متحمل شده اند. افزایش محبوبیت و استفاده از ارزهای رمزنگاری شده همچون بیت كوین در سال های گذشته و بویژه سال جاری میلادی، باعث شده بود كه خیلی از مردم و سرمایه گذاران برای جلوگیری از هدر رفتن ثروت ها و اموالشان، از بیت كوین استفاده كنند.
منبع:

زمان: 13:58:04
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3957
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل