به هیچ عنوان رمزعبور قبلی را استفاده نكنید!

به گزارش بی بدیل پرداز یكی از هكرهای معروف اخیرا خطاب به كاربران درباره استفاده باردیگر از پسورد های قبلی و قدیمی حساب های كاربری خود در شبكه های اجتماعی مختلف اخطار داده است.
به هیچ عنوان رمزعبور قبلی را استفاده نكنید!
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، در سال های اخیر به شدت مساله حریم خصوصی و حفاظت از اطلاعات شخصی و محرمانه افراد حقیقی و حقوقی از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است و كارشناسان و پژوهشگران امنیتی نیز با پژوهش و بررسی های دقیق خود اهتمام دارند كه علاوه بر آگهی به كاربران و صاحبان سرمایه و كسب و كار، به شركت های تكنولوژی نیز آگهی دهند كه در مورد امنیت سرویس های ارائه شده خود نهایت دقت را به خرج داده و در صورت ضرورت به برطرف نمودن ضعف های امنیتی مربوطه بپردازند.
برمبنای سفارش كارشناسان و بررسی كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری، یكی از بزرگترین و مهلك ترین اشتباهاتی كه كاربران مرتكب آن می شوند، استفاده از پسورد های یكسان برای حساب های كاربری مختلف در شبكه های اجتماعی آنهاست.
حالا اخیرا یكی از هكرهای معروف كه جرم های سایبری گوناگونی را مرتكب شده بود، خطاب به كاربران آگهی داده است كه اگر می خواهند احتمال نفوذ هكرها و مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی موجود در حساب های كاربری شان را به حداقل برسانند، نباید به هیچ عنوان از پسورد های قبلی و قدیمی خود باردیگر استفاده كنند.
این بدان معناست كه كاربران همین طور باید توجه داشته باشند كه بطور همزمان نیز نباید از رمزعبور و پسورد های یكسان استفاده كنند در غیر این صورت هكرها قادر خواهند بود به راحتی اطلاعات و داده های شخصی مورد نظر خودرا بوسیله ارسال ایمیل و پیام های spam به كاربران به دست آورند و در امتداد رسیدن به اهداف خود از آنها سواستفاده كنند.
طبق گزارش وب سایت nsecurity.sophos، این هكر در طول مدت زمان فعالیتش توانسته بود به ۱۶۸ میلیون اكانت نفوذ یابد و از این طریق ۱.۴ میلیون دلار كسب درآمد كرده بود.
وی كه در سال ۲۰۱۴ میلادی توسط پلیس فدرال آمریكا (FBI) دستگیر و بازداشت شد، هفته گذشته در اولین لحظات آزادی وی از زندان، در مصاحبه و گفتگویی اختصاصی با وب سایت زد دی نت تاكید و اشاره كرد: من بر این باورم كه استفاده باردیگر از پسورد های قبلی مورد استفاده كاربران در حساب های كاربری آنها بزرگترین اشتباه و ضعف امنیتی در جهان امروز به شمار خواهد رفت و امنیت سایبری كاربران در فضای مجازی را به مخاطره خواهد انداخت.زمان: 13:21:05
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3959
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: ایمیل , تكنولوژی , سایبر , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل