با حذف قبوض كاغذی، قبوض تلفن ثابت را چطور پرداخت كنیم؟

از مهر ماه امسال
به گزارش بی بدیل پرداز با عنایت به حذف قبوض تلفن ثابت از مهرماه، لازم است مشتركان به دریافت اطلاعاتشان از روش های جایگزین اقدام نمایند كه بتوانند در زمان مناسب قبوض خویش را پرداخت كنند.
با حذف قبوض كاغذی، قبوض تلفن ثابت را چطور پرداخت كنیم؟
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- سال قبل با اشاره به صرفه جویی ۱۴۴۰ میلیارد تومانی در صورت حذف قبوض كاغذی، اظهار داشته بود: یكی از خدماتی كه می توان در آن صرفه جویی كرد، بحث قبوض است. مخابرات ایران ۳۰ میلیون مشترك تلفن ثابت دارد كه دوره ای برایشان قبض صادر می كند و هزینه تمام شده هر قبض دو هزار تومان است كه سالانه ۳۶۰ میلیارد تومان می شود.
او هم چنین ابراز امیدواری كرده بود كه از مدتی بعد از این اظهارات، مخابرات به سمتی برود كه با استفاده از ظرفیت پلتفرم دولت الكترونیكی قبوض خدماتی را حذف كند و اظهار كرده بود: می توان این قبوض را به گوشی همراه شهروندان ارسال نماییم كه در كارپوشه ایرانی ها نسخه دیجیتالی آن قرار بگیرد، یا به صورت پیامكی یا اپلیكیشن های دولت همراه یا اپلیكیشن كه خدمات پرداخت را انجام می دهند و به مشترك اطلاع بدهیم، قبض شان آمده است. این فرآیند اطلاع رسانی آنلاین به مشترك و به روز بودن این مدل اطلاع رسانی در برگشت درآمد آنها هم هزینه دارد.
بعد از آن سیدمجید صدری - مدیرعامل شركت مخابرات ایران - با تاكید بر استفاده بهینه از تمام ظرفیت های دولت الكترونیك، تصریح كرد: با تاكید وزیر ارتباطات و با عنایت به ایفای مسئولیت های اجتماعی، شركت مخابرات ایران قبوض كاغذی كاركرد هزینه تلفن ثابت مشتركین را در تمام استان ها و مناطق مخابراتی حذف می كند. تمام مشتریان تلفن ثابت در سراسر كشور از این پس می توانند علاوه بر تماس با سامانه ۲۰۰۰ و به صورت شبانه روزی از خدمات پرداخت قبوض خود استفاده كنند.
۹۹ درصد قبوض به صورت غیرحضوری پرداخت می شود
البته حتی همین حالا هم بیشتر قبض ها به صورت غیرحضوری پرداخت می شوند. تابحال در هشت استان به صورت كامل قبوض كاركرد تلفن ثابت حذف شده و حذف قبوض كاغذی در استان های باقی مانده با عنایت به سیاست های مبتنی بر تحقق دولت الكترونیك در برنامه آتی شركت قرار دارد. صدری سال قبل با اشاره به اهمیت پرداخت های غیرحضوری در كاهش تردد و آلایندگی محیط زیست و همینطور سرعت در پرداخت و تحقق ارتباطی فراگیر اعلام نموده بود: الان با استقبال گسترده مشتریان از این پرداخت ها، نزدیك ۹۹ درصد از تمام قبض های تلفن ثابت در سراسر ایران به صورت غیرحضوری پرداخت می شود.
در این راستا مقرر شده قبوض كاغذی كاركرد تلفن ثابت در مخابرات استان تهران از مهر امسال (سیكل سوم) چاپ و توزیع نشود. بر همین مبنا مشتریان مخابرات منطقه تهران از این پس برای اطلاع از مبلغ صورتحساب آخر دوره و به روز تلفن خود می توانند با شماره (۲۰۰۰) تماس بگیرند و از همان طریق هم بدهی خویش را پرداخت كنند.
هم چنین وب سایت شركت مخابرات ایران به نشانی www.tci.ir و كد ussd ستاره ۲۰۲۰ مربع هم در اختیار تمام مشتریان قرار دارد و مخاطبان در سراسر كشور می توانند ضمن دریافت كاركرد تلفن ثابت خود به صورت لحظه ای، از همان طریق نسبت به پرداخت اقدام نمایند.
البته با توجه تمایل افراد برای دریافت قبوض كاغذی امكان دارد حذف این قبوض منجر به نارضایتی هایی شود و یا بعضی از افراد نتوانند در زمان مناسب مبادرت به پرداخت قبوض خود كنند كه منجر به قطعی تلفن آنها شود. بنابراین لازم است مشتركان در ایام ابتدایی ماه نسبت به دریافت اطلاعات خود اقدام تا در صورت صدور قبوض، آنرا پرداخت كنند.زمان: 14:02:19
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3738
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل