مركز مدیریت اپل در لیست گران قیمت ترین ساختمان های جهان جای گرفت

بی بدیل پرداز: كمپ اپل كه طراحی شبیه به فضاپیما دارد، از زمان طراحی توجه زیادی را به خود جلب كرد و الان جزو گران قیمت ترین ساختمان های جهان است.
مركز مدیریت اپل در لیست گران قیمت ترین ساختمان های جهان جای گرفت
زومیت نوشت: مركز مدیریت دوناتی شكل اپل در كوپرتینوی كالیفرنیا قیمتی ۴/۱۷ میلیارد دلاری دارد. این ارزش گذاری در جدیدترین بررسی سازمان های املاك و مستغلات آمریكا عنوان شد كه مركز مدیریت اپل را در لیست گران ترین ساختمان های جهان جای می دهد. دیوید گینسبرگ، ارزیاب رسمی منطقه ی سانتا كلارا كه كوپرتینو در آن قرار دارد، ارزیابی ملك اپل با مساحت حدود ۶۴ هكتار را فرایندی بسیار دشوار بیان كرد. او درباره ی ارزیابی رسمی ملك اپل اظهار داشت: همه ی بخش های ساختمان شخصی سازی و خاص هستند. البته به هر حال ما با ساختمانی اداری روبه رو بودیم و باید ارزیابی انجام می دادیم. درنهایت این رقم را به دست آوردیم. طراحی حلقه ای كمپ اپل، پیچیدگی های بالایی دارد. با نگاهی به آن متوجه ظرافت های معماری در شیشه ها و كاشی ها نیز می شویم. زمین ملك مذكور از اطراف با درخت های كاج دشت موهاوه احاطه شده است. ساخت این مركز هزینه ای پنج میلیارد دلاری برای اپل به همراه داشت. در مقام مقایسه، برج خلیفه ی دوبی ۱‍/۵ میلیارد دلار و Mariana Bay Sands در سنگاپور، ۵/۵ میلیارد دلار هزینه داشتند. لری استون از دیگر ارزیاب های سانتا كلارا در توضیح محاسبه ی ارزش ساختمان اظهار داشت كه معمولا ارزش بازاری یك ساختمان به مجموع هزینه های ساخت و قیمت زمین نزدیك می شود.
قانون كالیفرنیا، اپل را ملزم می كند تا یك درصد از ارزش ساختمان را بعنوان مالیات به دولت پرداخت كند. درنتیجه و بر طبق ارزیابی های انجام شده، بدهی مالیاتی اپل برای كمپ جدید به ۴۰ میلیون دلار در سال می رسد. منتقدان به قوانین ایالتی ادعا می كنند كه مالیات مذكور، جبران قابل توجهی در زمینه ی بحران بی خانمانی منطقه نخواهد بود. درواقع آنها اعتقاد دارند اپل به خاطر ساخت و تصاحب چنین ساختمانی، باید هزینه های بیشتری برای رفع مشكل بی خانمانی در منطقه پرداخت كند؛ درحالی كه ۴۰ میلیون دلار سهم بسیار كمی از درآمد سالانه ی كوپرتینویی ها را تشكیل می دهد. اپل به ازای ساختمان خود باید برای كمك به حل بحران بی خانمانی مالیات پرداخت كند سهم عمده ی مالیاتی كه توسط اپل پرداخت می شود، به سرمایه گذاری در دبستانی محلی اختصاص خواهد یافت كه ۲۵ درصد از مالیات را شامل می شود. ۱۵ درصد از مالیات اپل، برای ساخت مركز آتش نشانی در منطقه خرج می شود. ۶ درصد از مالیات نیز به شهر كوپرتینو پرداخت می شود تا در سرمایه گذاری های آتی از آن استفاده نماید. اپل قبل تر در پروسه توسعه ی مركز مدیریت جدید، ۵/۸۵ میلیون دلار به یك صندوق سرمایه گذاری متمركز بر مشكلات بی خانمان ها كمك كرد. بعلاوه ۷۵ میلیون دلار هم در بهبود زیرساخت و ترافیك حمل و نقل در شهرهای مجاور سرمایه گذاری شد. اپل یك قرارداد مشوق مالیاتی با شهر كوپرتینو دارد كه احیانا به خاطر اشتغال زایی در این شهر دریافت كرده است. آنها تابحال ۷۰ میلیون دلار از مالیات بر فروش پرداخت شده را به خاطر همین قرارداد از مقامات كوپرتینو پس گرفته اند. استون درانتها مصاحبه پیرامون كمپ اپل می گوید كه این شركت بزرگ ترین پرداخت كننده ی مالیات بر دارایی در آمریكا شمرده می شود. بعلاوه آنها یكی بزرگ ترین شركت های استخدامی آمریكا هستند و درنتیجه مزیت های دیگری نیز برای كشور به همراه دارند. 2121


منبع:

زمان: 13:59:22
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4290
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل