گوگل كابل ارتباطی زیردریایی بین اروپا و آفریقا خواهد كشید

بی بدیل پرداز: گوگل سال ها است مشغول سرمایه گذاری و گسترش نفوذ خود در عرصه های مختلف است و این دفعه می خواهد به كمك كابل های ارتباطی زیردریایی، پرتغال را به آفریقای جنوبی متصل كند.
گوگل كابل ارتباطی زیردریایی بین اروپا و آفریقا خواهد كشید
زومیت نوشت: به گزارش خبرگزاری رویترز، آلفابت، شركت مادر گوگل در بیانه ای اعلام نموده می خواهد به كمك كابل ارتباطی زیردریایی اتصال جدیدی از اروپا به آفریقا ایجاد كند. این پروژه كه اكویانو (Equiano) نام گرفته، به گوگل كمك خواهدنمود زیرساخت های محاسبات ابری خودرا قدرت بیشتری ببخشد. منابع مالی اكویانو را به طوركامل گوگل تأمین خواهدنمود و این سومین كابل ارتباطی خصوصی بین المللی است كه این شركت مشهور ایجاد می شود. این غول موتورهای جست وجو در سه سال گذشته، بیشتر از ۴۷ میلیارد دلار بری ارتقای فناوری زیرساخت های بین المللی خود سرمایه گزاری نموده است. به قول گوگل، اكویانو چهاردهمین سرمایه گذاری شركت در كابل های ارتباطی زیردریایی است.
گوگل در بلاگ خود اعلام نمود: اكویانو نخستین كابل ارتباطی زیردریایی خواهد بود كه درعوض سوئیچینگ Wavelength-Level كه به صورت معمول استفاده می شود، از روش سوئیچینگ Fiber-Pair استفاده خواهدنمود. افزون براین، گوگل اعلام نموده در اواخر سال ۲۰۱۸، قراردادی با شركت Alcatel Submarine Networks برای ساخت این كابل منعقد كرده و مرحله نخست ی این پروژه كه مقرر است آفریقای جنوبی را به پرتغال متصل كند، احیانا در سال ۲۰۲۱ شروع خواهد شد. باید اضافه كرد غول دنیای فناوری آوریل (اردیبهشت) امسال پروژه ی كیوری (Curie) را به انتها رساند. كیوری نخستین كابل خصوصی بین المللی شركت بود كه شیلی را به لس آنجلس متصل می كرد. همچنین، گوگل سال قبل اعلام نمود پروژه ی كابل زیردریایی اقیانوس اطلس دونات كه ایالات متحده را به فرانسه متصل می كند و شامل ۶، ۶۰۰ كیلومتر كابل در زیر دریا است، مقرر است در سال ۲۰۲۰ آماده بهره برداری شود. كابل های ارتباطی زیردریایی ستون فقرات اینترنت امروزی است و این كابل ها نزدیك به ۹۹ درصد از حجم ترافیك جهان را منتقل می كنند. 2121


منبع:

زمان: 18:32:56
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4654
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل