بهترین سرویس های ترجمه آنلاین

بی بدیل پرداز: طبق نظرسنجی و تحقیقات جدید صورت گرفته، بهترین سرویس های آنلاین و اینترنتی ترجمه متن و تصویر را امسال میلادی معرفی شده اند.
بهترین سرویس های ترجمه آنلاین
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش روند استفاده كاربران عادی و غیر متخصص از سایت و سرویس های آنلاین و اینترنتی، بنظر می رسد كه سرویس های ترجمه آنلاین كه از طرف غول های تكنولوژی در سراسر جهان توسعه داده شده و در دسترس كاربران قرار گرفته اند، بیشتر از پیش مورد استقبال و توجه قرار گرفته اند.
حالا تازه ترین آمارهای انتشار یافته در وب سایت thepointsguy از آن حكایت می كند كه كاربران به منظور فهم و درك بهتر متون و سایت های مختلف و تبدیل زبان های خارجی به زبان مادری خود یا بالعكس، بیشترین استفاده را از سرویس های ترجمه ذكر شده در پایین به ثبت رسانده اند كه هر یك از آنها در نظرسنجی و یافته های تحقیقات پژوهشگران، تحت یك عنوان نام برده و معرفی شده اند.
۱. گوگل ترنسلیت(Google Translate ): بهترین مترجم از دید كلی
این مترجم آنلاین توانایی ترجمه به ۱۰۰ زبان زنده دنیا را دارد، برای ترجمه محتوای سایت، تنها كاری كه باید كرد قرار دادن متن در جایگاه زبان مبدأ و سپس انتخاب زبان آن می باشد؛ البته گوگل توانایی تشخیص زبان ورودی را دارد.
در بروز رسانی اخیر گوگل و اجرای سیستم Google Neural Machine Translation احتمال دقیق بودن متن ترجمه شده بالا رفته است. با این وجود، از صحت و دقت ترجمه اطمینان حاصل كنید تا ایرادات احتمالی وجود نداشته باشد.
۲. بینگ مایكروسافت( Bing Microsoft ): ساده ترین مترجم جهت استفاده آنلاین
این سرویس كه از طرف شركت مایكروسافت توسعه داده و در اختیار كاربران قرار گرفته است، در نسخه های ویندوز و موبایل (اندروید و آی او اس) وجود دارد و همواره یكی از سرویس هایی بوده است كه از طرف این غول تكنولوژی به منظور رقابت با گوگل ترنسلیت حمایت و پشتیبانی شده است.
۳. یاندكس ترنسلیت( Yandex Translate): بهترین مترجم تصاویر و وب سایت ها
این اپلیكیشن كه بیشتر از ۹۰ زبان زنده دنیا را ترجمه می كند، قادر می باشد در حالت آنلاین زبان های مختلف را به یكدیگر ترجمه كند و در صورت مواجهه با وب سایت های خارجی زبان و مقالات انگلیسی می تواند درك ساده ای از آنرا به شما ارائه كند.
۴. ریورسو( Reverso ): بهترین متجرم آموزش زبان
این سرویس نیز یكی دیگر از سرویس های ترجمه آنلاین است كه همچون گوگل ترنسلیت قادر می باشد بطور خودكار زبان های مختلف را به همدیگر ترجمه و تبدیل كند. همچون مهمترین مزایای آن می توان به چك كننده هجی كلمات، انجام ترجمه بدون نیاز به كلیك كردن بر روی دكمه، امكان گوش دادن صوتی به متن مبدا و متن ترجمه شده، ارائه كیبورد مجازی بر روی صفحه نمایش برای خیلی از زبان ها، امكان رتبه بندی اعتبار ترجمه های انجام شده به منظور اصلاح خدمات ترجمه اشاره نمود. البته بزرگترین ایراد آن این است كه تنها از چند زبان محدود پشتیبانی می كند و نمی تواند زبان ورودی را بطور خودكار تشخیص بدهد.
۵. سیسترانت ( Systranet): بهترین مترجم آنلاین برای ترجمه فایل ها
سیسترانت نیز یك سرویس ترجمه دیگر به حساب می آید كه نه تنها متن، بلكه فایل ها را نیز ترجمه می كند. فقط كافی است فایل موردنظر خود به فرمت مایكروسافت ورد را آپلود كرده و منتظر ترجمه آن به زبان مدنظرتان باشید. به عقیده كارشناسان و كاربران، این سرویس برای ترجمه رزومه، خواندن اسناد و مدارك به زبان های خارجی همچون دستورالعمل های استفاده از وسایل به زبان های خارجی بسیار مناسب می باشد.
همچون مهم ترین معایب آن می توان به عدم ترجمه به صورت خودكار، نیاز به ساخت یك حساب كاربری، عدم پشتیبانی از زبان فارسی اشاره نمود.
۶. اینترنت اسلنگ ( Internet Slang): بهترین مترجم متون نوشته شده به زبان عامیانه
همانطور كه از اسم این سرویس ترجمه معلوم است، به منظور تبدیل متون نوشته شده به زبان عامیانه و اصطلاحات كوچه و خیابان توسعه و طراحی شده است.
منبع:

زمان: 20:01:19
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3919
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اپل , اپلیكیشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل