حمله هكرهای روسی به مخابرات انگلستان

به گزارش بی بدیل پرداز بنابر اظهارات یكی از مدیران سازمان امنیت سایبری انگلستان، هكرهای روسی در طول سال گذشته، بارها به بخش های انرژی، رسانه و مخابراتی این كشور حمله كرده اند.
حمله هكرهای روسی به مخابرات انگلستان

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از CNBC، سیاران مارتین - مدیر ارشد اجرایی سازمان ملی امنیت سایبری انگلستان - روز چهارشنبه در لندن اظهار كرده است كه شماری از هكرهای روسی در طول سال قبل به بخش های مخابراتی، رسانه و انرژی كشور انگلستان حمله كرده اند. البته این مقام امنیت سایبری از انتشار و بیان اطلاعات و جزئیات دقیق تر در این باره خودداری كرده است.

این بیانات در ادامه و تایید سخنان ترزا می - نخست وزیر انگلستان - بود كه روز دوشنبه هفته گذشته روسیه را به مداخله در امور سیاسی دیگر كشورها و حمله سایبری و دستكاری سیستم های رای گیری در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریكا ۲۰۱۶ متهم كرده بود. این در حالیست كه روسیه هرگونه افترا مداخله در امور سیاسی كشورها و همینطور انجام حملات سایبری را رد می كند.

سازمان امنیت سایبری انگلستان (NCSC) كه زیرمجموعه ای از آژانس اطلاعات (intelligence agency) این كشور است، از سال قبل تابحال مسئولیت بررسی و پیگیری حملات سایبری و حفاظت از اطلاعات و امنیت سایبری كشور انگلستان را بر عهده دارد.

مارتین در ادامه اظهارات خود اضافه كرد: " بنده با اطمینان كامل می گویم كه رد پای روسیه در حملات سایبری اخیر یك سال قبل مشاهده شده است و این حملات بخش های مختلفی از كشور مثل رسانه، زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات، فناوری و همینطور انرژی انگلستان را تحت تاثیر قرار داده است".

این آژانس از همكاری با شركای بین المللی خود در زمینه صنعت و جامعه شهری و مدرن هم برای جلوگیری از حملات سایبری روسیه اطلاع داده است.

اخبار و گزارش های بسیاری درباره حملات سایبری هرروزه از گوشه و كنار جهان به گوش می رسد و این امر برای امنیت سایبری كشورهای جهان زنگ اخطار بزرگی به حساب می آید. طبق گزارش های انتشار یافته، آمار حملات سایبری و هك در سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسیده است و برآوردها هم حاكی است كه ركورد حملات سایبری در سال آینده میلادی ۲۰۱۸ شكسته خواهد شد.

در سال قبل میلادی سازمان ها و شركت های كوچك و بزرگ دولتی و خصوصی بسیاری در سراسر جهان تحت تاثیر حملات سایبری متحمل خسارات و هزینه های جبران ناپذیر بسیاری شده اند و اطلاعات محرمانه و خصوصی خیلی از شهروندان و سازمان ها هم به سرقت رفته و افشا شده است. 

زمان: 15:40:22
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4888
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: سایبر , مخابرات , هكر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل