قاچاق استخراج پنهانی رمز ارزها با سوخت یارانه ای

بی بدیل پرداز: معاون برق و انرژی وزیر نیرو اظهار داشت: استخراج رمز ارزها همچون استخراج بیت كوین با سوخت فسیلی یارانه ای و با هزینه صنعت برق نوعی قاچاق انرژی الكتریكی است.
قاچاق استخراج پنهانی رمز ارزها با سوخت یارانه ای
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، همایون حائری اظهار نمود: الان در كشور عده ای با بهره گیری از سوخت فسیلی یارانه ای و هزینه های یارانه ای صنعت برق مبادرت به استخراج رمز رزها همچون بیت كوین می كنند كه این كار اگر به صورت پنهانی و بدون پایش برق مصرفی هم باشد، می تواند مفهوم قاچاق انرژی را در اذهان القا نماید.
وی افزود: دولت در حال تدوین نرخ و ضوابط لازم برای فعالیت استخراج رمز ارزها است و بزودی شرایط این كار جهت استفاده از شبكه برق سراسری اعلام می شود.
بنا بر اعلام وزارت نیرو قبل از این، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در نشست خبری خود اعلام نموده بود اگر اقدام مؤثری در زمینه مصرف برق واحدهای استخراج بیت كوین صورت نگیرد این امر به شدت برای صنعت برق مشكل ساز خواهد شد و بایستی تا حدود دو هزار و ۵۰۰ مگاوات از توان تولید خودرا صرف تأمین برق این واحدها نماییم.
حائری گفته بود استخراج هر بیت كوین حدود ۷۲ هزار كیلووات ساعت برق مصرف می كند و اگر اقدامی مؤثری در زمینه مصرف این مراكز صورت نگیرد این امر به شدت برای صنعت برق مشكل ساز خواهد شد و بایستی تا حدود دو هزار و ۵۰۰ مگاوات از توان تولید خودرا صرف تأمین برق این واحدها نماییم.
منبع:

زمان: 21:07:12
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4327
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل