باگ امنیتی مودم های اینترنتی كار هكرها را ساده می كند

بی بدیل پرداز: كارشناسان امنیتی اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه یك باگ امنیتی در روترهای اینترنت وای فای ساخت شركت TP Link وجود دارد كه نفوذ هكرها به اطلاعات كاربران موردنظرشان را تسهیل می كند.
باگ امنیتی مودم های اینترنتی كار هكرها را ساده می كند
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، با عنایت به آنكه اخیراً مسائل مربوط به امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی كاربران اهمیت خاص و بسزایی یافته و از سویی دیگر سرقت اطلاعات مالی و شخصی و نفوذ به حساب های كاربری افراد در محیط اینترنت و فضای مجازی نیز رو به افزایش گزارش شده و هر روزه اخبار و گزارش هایی در خصوص نفوذ هكرها و مجرمان سایبری به حساب های بانكی و اطلاعات شخصی افراد منتشر می شود، حالا اخیرا كارشناسان امنیتی دریافته و اعلام نموده اند كه یك لطمه پذیری و باگ امنیتی در مودم و روترهای اینترنت وایرلس (وای فای ) توسعه داده شده توسط شركت چینی تی پی لینك (TP-Link) وجود دارد كه به هكرها و مجرمان سایبری این امكان را می دهد به اطلاعات كاربران موردنظر خود دسترسی پیدا كنند.
انتشار این خبر می تواند خبر بسیار ناگواری برای میلیاردها كاربری كه از مودم های وای فای این شركت معروف و بزرگ استفاده می نمایند، به شمار بیاید چونكه به هكرها و مجرمان سایبری اجازه می دهد كنترل كامل روتر را از طریق دور در دست بگیرند و به اهداف و اطلاعات موردنظر خود دست یابند.
این روزها كه لطمه پذیری و ضعف های امنیتی در سیستم و نرم افزارهای مختلفی كشف و اعلام می شود، محققان امنیت سایبری اهتمام دارند بدین وسیله كاربران را از حملات احتمالی هكرها و دسترسی آنها به اطلاعات شخصی خود آگاه كرده و جلوی خطر نقض حریم خصوصی كاربران را بگیرند.
همین طور با انتشار این گزارش ها شركت های توسعه دهنده مربوطه با انتشار زود هنگام یك نسخه به روزرسانی شده به برطرف نمودن لطمه پذیری و ضعف های امنیتی مربوطه خواهند پرداخت.
طبق گزارش وب سایت hackernews، بگفته محققان و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری، این شرایط زمانی بحرانی می شود كه هكرها و مجرمان سایبری بتوانند از این لطمه پذیری و ضعف امنیتی به شكل گسترده ای استفاده كنند.
مدت هاست كه محققان و پژوهشگران خیلی از امنیت ضعیف پروتكل های مودم های اینترنت بی سیم وای فای می گویند و همواره به كاربران وای فای آگهی می دهند كه به امنیت سایبری در مودم های خانه یا محل كارشان اطمینان نكنند.
نكته جالب اینجاست كه این هكرها از سال ۲۰۱۳ میلادی تابحال در حال استخراج و كسب اطلاعات شخصی و محرمانه كاربران بوسیله روتر های وای فای و سایر دستگاه های الكترونیكی برند سیسكو بوده و شناسایی هم نشده اند.
برمبنای آمارهای انتشار یافته، حملات سایبری و هك از سال ۲۰۱۷ میلادی به اوج خود رسیده و با عنایت به افزایش بیش از پیش حملات سایبری از طرف هكرها، كشورها و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری در سراسر جهان، هدف این گونه حملات قرار گرفته و لطمه ها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند.
منبع:

زمان: 19:35:13
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4085
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل