وزیر راه و شهرسازی: نقش مشكلات راه ها و خودرو ها در تصادفات ناچیز است

بی بدیل پرداز: وزیر راه و شهرسازی با بیان این كه آموزش، بازآموزی و توجه به توانایی رانندگان، در كاهش تصادفات بسیار مؤثر است، اظهار داشت: نقش مشكلات راه ها و خودرو ها در تصادفات ناچیز است.
وزیر راه و شهرسازی: نقش مشكلات راه ها و خودرو ها در تصادفات ناچیز است
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، محمد اسلامی پس از ظهر شنبه (۷ اردیبهشت) در حاشیه همایش ایمنی ترافیك در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: عمده و بیشتر تصادفات در كشور به سبب خواب آلودگی، بی توجهی به جلو یا غفلت و ناتوانی راننده در كنترل خودرو بوده است، كه متأسفانه در حمل و نقل عمومی باز چند مورد از این حوادث را داشته ایم.
وی با بیان این كه آموزش، بازآموزی و توجه به توانایی رانندگان در كاهش تصادفات بسیار مؤثر است، اظهار داشت: باید اطمینان داشته باشیم، هركس كه قصد دریافت گواهینامه را دارد، از نظر اطلاعات روز مشكلی ندارد و اطلاعات او به روز است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در نوروز ۹۸ هیچ حادثه ای كه به سبب مشكل زیرساخت در راه های كشور به وجود آمده باشد، نداشتیم.
اسلامی افزود: چیزی به نام مشكل استاندارد خودرو باز در تصادفات نداشتیم و تنها حدود چند مورد از تصادفاتی كه در نوروز ۹۸ رخ داد، به سبب تركیدگی لاستیك بود، كه این امر باز با خودرو مرتبط نیست و بر اساس گزارش پلیس راه تنها ۴ عامل خواب آلودگی، بی توجهی به جلو یا غفلت و ناتوانی راننده در كنترل خودرو عوامل اصلی وقوع تصادفات است.
وی اظهار داشت: همه ما باید هم در زیرساخت ها و هم نیروی انسانی به توسعه ایمنی اهمیت دهیم، كه در این خصوص دو بخش داریم، یكی حمل و نقل عمومی كه تابع ضوابط قابل مدیریت است و بخش دیگر خود مردم هستند، كه هر چقدر رعایت قوانین را داشته باشند، شاهد حوادث كم تری خواهیم بود.
اسلامی درباب توقف راه اندازی قطار حومه ای ورامین، در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران باز اظهار داشت: قطار حومه ای دشت ورامین پیشرفت قابل توجهی داشته و در قطار حومه ای ورامین ۴ خط وجود دارد كه خط چهارم آن در حال تكمیل است و هیچ مشكلی برای ساخت آن وجود ندارد و توقف ساخت این خط شایعه است.
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، اولین جشنواره فرهنگی، صوتی و تصویری ایمنی ترافیك با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و جمع دیگری از مسئولان، عصر شنبه، هفتم اردیبهشت در تالار وحدت تهران انجام شد.
علیرضا اسماعیلی دبیر این جشنواره در این خصوص به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: از مجموع ۳۹۵ اثر رسیده به دبیرخانه در محورهای فیلم كوتاه، تیزر، انیمیشن، كلیپ، نماهنگ و فایل صوتی ۲۹۵ اثر به كمیته داوری راه پیدا كرد.
وی ادامه داد: به آثار برتر این جشنواره جوایزی اهدا خواهد شد.
اسماعیلی اظهار داشت: هدف اصلی از برگزاری این جشنواره كه از این پس، به صورت سالانه برگزار می شود، جلب توجه هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر به سوژه ایمنی راه ها و كاهش تصادفات است.
سمانه شمس عضو شورای سیاستگذاری این جشنواره باز به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: محوریت و رویكرد اصلی جشنواره امسال موتورسواران و كودكان هستند.
وی كه نماینده كانون جهانگردی و اتومبیلرانی در این جشنواره بود، اضافه كرد: ۴۵ درصد لطمه های رانندگی به ۲ گروه كودكان و موتورسواران بازمی گردد.زمان: 22:12:55
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4175
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل