كدام كشورها میزبان بیش ترین شركت های فعال در هوش مصنوعی هستند؟

به گزارش بی بدیل پرداز این گزارش به معرفی كشورهایی می پردازد كه میزبان بیشترین شركت های فعال در حوزه هوش مصنوعی هستند.
كدام كشورها میزبان بیش ترین شركت های فعال در هوش مصنوعی هستند؟
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، هوش مصنوعی یكی از آن دسته فناوری های نوینی است كه در سال های اخیر مورد توجه خیلی از غول های تكنولوژی و دولت های گوناگون قرار گرفته است. بدین سبب تبدیل به یكی از بزرگترین عرصه های رقابت غول های تكنولوژی با یكدیگر شده است.
حالا برمبنای گزارشی كه در وب سایت chinadaily آمده است، ایالات متحده آمریكا، چین و انگلستان سه رتبه نخست رده بندی كشورهای میزبان شركت های فعال در حوزه هوش مصنوعی ( Artificial intelligence ) را به خود اختصاص داده اند.
طبق آمارهایی كه در گزارش توسعه هوش مصنوعی سال ۲۰۱۸ میلادی انتشار یافته است، ایالات متحده آمریكا میزبان بالغ بر ۲۰۰۰ شركت و استار تاپ مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی ( Machine learning ) است، این در حالیست كه چین بالغ بر ۱۰۰۰ شركت و استار تاپ این چنینی را در خود جای داده است كه تقریباً معادل ۲۰.۵۳ درصد از سهم كل جهان به شمار می آید.
در این لیست كانادا و هند باز با میزبانی از كمتر از ۱۰۰۰ شركت فعال در این حوزه جایگاه های چهارم و پنجم جدول را به خود مختص كرده است.
البته لازم به ذكر است كه این آمارها مربوط به سال قبل میلادی بوده و طبق برآورد و پیش بینی های صورت گرفته از طرف تحلیلگران، به احتمال زیاد چین به سرعت جای آمریكا را خواهد گرفت و در جایگاه نخست فناوری هوش مصنوعی جهان خواهد ایستاد. آنها همین طور عنوان كرده بودند كه سرعت پیشرفت و تكامل هوش مصنوعی در چین به گونه ای رقم خواهد خورد و از آمریكا پیشی خواهد گرفت كه دیگر این كشور بزرگ كه همواره در صدر فناوری های نوین و منحصربفرد در جهان قرار داشته و همیشه مدعی عنوان اولین و برترین فناوری های روز جهان به شمار می رفته است، هیچ گاه به گرد پای آن باز نخواهد رسید.
به عبارتی دیگر، این برآوردها از آن حكایت می كند كه هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۰ میلادی توسط چین به تكامل خواهد رسید و ایالات متحده آمریكا احتمالاً برای همیشه از آن عقب خواهد افتاد. حال در زیر، نام ۱۰ كشور برتر و پیشگام جهان كه میزبان بیشترین تعداد شركت های فعال در حوزه فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هستند، آمده است:
۱. ایالات متحده آمریكا
۲. چین
۳. انگلستان
۴. كانادا
۵. هند
۶. رژیم صهیونیستی
۷. فرانسه
۸. آلمان
۹. سوئد
۱۰. اسپانیازمان: 23:00:08
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4261
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل