كاربران كدام كشورها بیشتر از واتس اپ استفاده می كنند؟

به گزارش بی بدیل پرداز به گزارش ایسنا، واتس اپ كه یكی از محبوب ترین اپلیكیشن های پیام رسان در جهان به حساب می آید، توسط كاربران در جهان از استقبال بی نظیری روبرو شده است.
كاربران كدام كشورها بیشتر از واتس اپ استفاده می كنند؟
تازه ترین آمارها و گزارش های انتشار یافته در وب سایت لیستی از ۱۰ كشوری را كه شهروندان و كاربران در آنها تمایل بیشتری جهت استفاده از اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ دارند، آمده است. اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ كه یكی از محبوب ترین و پرطرفدارترین پیام رسان های جهان است هم از قابلیت Encryption End- to End یا رمزنگاری پیشرفته پشتیبانی می كند و از پروتكل های پیشرفته ای برای حفظ حریم شخصی كاربرانش برخوردار می باشد. این اپلیكیشن كه برای تمامی سیستم های عامل اندروید، iOS و ویندوز قابل استفاده می باشد، در سال ۲۰۱۶ میلادی لقب پركاربردترین پیام رسان جهان را گرفت. واتس اپ از آن جهت ضریب امنیت سایبری بالایی دارد كه مكالمات و اطلاعات مبادله شده میان كاربران و مخاطبان به صورت كامل محافظت شده بوده و مكالمات و اطلاعات شخصی و خصوصی آنها از جانب نهادهای دیگر قابل رصد و ردگیری نخواهد بود.
شركت فیسبوك با در اختیار گرفتن و تصاحب شركت واتس اپ در سال ۲۰۱۴، ۱۹ میلیارد دلار به دست آورد و از آن زمان تابحال هم با معرفی و افزودن قابلیت های جدید به دنبال جذب و حفظ طرفداران این پیام رسان محبوب بوده است. طبق تازه ترین آمار انتشار یافته در ژانویه ۲۰۱۸، پیام رسان واتس اپ الان میزبان حدود یك میلیارد و ۳۰۰ میلیون كاربر فعال در ماه است.
در زیر لیستی از این ۱۰ كشور كه در آن پیام رسان واتس اپ نسبت به سایر اپلیكیشن های مشابه از استقبال و محبوبیت بیشتری برخوردار شده است، ذكر شده است:
۱. ایالات متحده آمریكا
این كشور كه میزبان غول های تكنولوژی جهان و همینطور شركت مادر واتس اپ یعنی فیسبوك است، در رتبه نخست استقبال از اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ قرار گرفته است.
۲. هند
شهروندان هندی بالغ بر ۵۰ درصد از كاربران اپلیكیشن واتس اپ را می سازند و به نظر می آید كه اپلیكیشن سبزرنگ در این كشور سبز و البته پرجمعیت از استقبال بی نظیری برخوردار شده است.
۳. برزیل
در یكی از تازه ترین نظرسنجی های صورت پذیرفته، ۹ نفر از هر ۱۰ شهروند برزیلی از اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ برای انتقال و ارسال پیام و همینطور برقراری تماسهای صوتی و ویدئویی مجانی در این پلت فرم استفاده می نمایند.
۴. آلمان
هفت نفر از هر ۱۰ شهروند آلمانی هم كه در جایگاه سوم این رده بندی جای گرفته اند، از واتس اپ برای ارسال پیام و انجام مكالمات خود استفاده می نمایند.
۵. اندونزی
اندونزی هم كه یكی دیگر از كشورهای پرجمعیت جهان به حساب می آید، در میزان استقبال از واتس اپ در جایگاه پنجم لیست رده بندی قرار گرفته است و كاربران در این كشور به نظر می آید كه تمایل دارند به جای استفاده از خدمات اپلیكیشن های پیام رسان های مشابه چینی بعنوان یكی از شركای بزرگ و راهبردی خود در منطقه شرق آسیا، همچنان از واتس اپ كه درگاه امن تری برای ارسال پیام به حساب می آید، استفاده كنند.
۶. روسیه
خیلی از كاربران روسیه بویژه پس از فیلترینگ و مسدودسازی پیام رسان روسی تلگرام، مجبور شدند كه از واتس اپ بعنوان اپلیكیشن جایگزین استفاده كنند.
۷. تركیه
شهروندان تركیه هم در نظرسنجی های صورت پذیرفته اعلام نموده اند كه به دلیل رمزنگاری های فوق پیشرفته در واتس اپ، تمایل بیشتری جهت استفاده از این پیام رسان در مقایسه با سایر اپلیكیشن های مشابه دارند.
۸. اسپانیا
گفته می شود پنج نفر از هر ۱۰ شهروند در اسپانیا ترجیح می دهند كه از واتس اپ استفاده كنند چراكه به باور آنها، این پیام رسان در مقایسه با سایر اپلیكیشن ها از امنیت سایبری بیشتری برخوردار می باشد و به محافظت از حریم خصوصی كاربرانش اهمیت بیشتری قائل می شود.
۹. ایتالیا
چهار نفر از هر ۱۰ شهروند ایتالیایی از اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ استفاده می نماید.
۱۰. انگلستان
در این گزارش ها همینطور اعلام شده است كه از هر ۱۰ شهروند انگلیسی، سه نفر برای ارسال پیام، برقراری تماس صوتی و ویدئویی از اپلیكیشن واتس اپ استفاده می نمایند.زمان: 14:40:08
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4010
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل