تیغ آمریكا مقابل هواوی تیزتر می شود!

بی بدیل پرداز: به نظر می آید كه سیاست مداران كاخ سفید و قانون گذاران ایالات متحده آمریكا درصدد افزایش تحریم های اقتصادی و ممنوعیت كامل و همیشگی فعالیت مخابراتی و فروش محصولات شركت چینی هواوی در این كشور هستند.
تیغ آمریكا مقابل هواوی تیزتر می شود!

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان شمرده می شود، در طول یك سال اخیر از طرف دولت ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا و خیلی از كشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و خیلی از این كشورها شامل آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شركت چینی را تحت تاثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی كاربران، ممنوع اعلام نموده اند.

ماجرا از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا مقابل ایالات متحده از آنها استفاده نماید.

بعد از آن خیلی از كشورها نظیر آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی باز خیلی از فعالیت های این شركت را محدود كرده و یا فروش گوشیهای هوشمند و نصب تجهیزات مخابراتی توسط هواوی را باز تحت تاثیر همین نگرانی های امنیتی ممنوع اعلام نموده اند.

بر اساس گزارش وب سایت اندروید پلیس، حالا به نظر می آید كه هواوی حالا بیشتر از قبل از سوی قانون گذاران و سیاست مداران آمریكایی تحت فشار قرار گرفته چراكه خیلی از نمایندگان دو حزب و همین طور مجلس سنا تصمیم گرفته و اعلام نموده اند كه شركت های چینی هواوی و زدتی ای تحت تاثیر عوامل مختلفی باید با تحریم های جدی و سخت گیرانه بیشتری مواجه شوند.

به گفته مایك گالاگر، یكی از این نمایندگان، فعالیت هواوی در توسعه شبكه های مخابراتی و همین طور فروش محصولات و گوشیهای هوشمند این شركت چینی بدون شك تهدیدی بزرگی برای امنیت ملی ایالات متحده آمریكا به حساب می آید.

این سیاست مداران و قانون گذاران همین طور دلایل و عوامل مختلفی برای وضع تحریم های بیشتر مقابل هواوی برشمرده اند كه همچون مهم ترین آنها می توان به بهتان جاسوسی از راه شنود مكالمات كاربران گوشیهای هوشمند و همین طور دور زدن تحریم های آمریكا مقابل كشورهایی نظیر ایران توسط مدیر ارشد مالی این شركت اشاره نمود.

با این كه دولت چین و شركت های هواوی و زدتی ای همگی این اتهامات را بارها رد و تكذیب كرده اند، اما به نظر می آید كه آمریكایی ها به كوشش برای پیشگیری از فعالیت آنها و قطع همكاری سایر كشورها ادامه می دهند.

به گفته بعضی از كارشناسان و تحلیلگران، به نظر می آید كه تلاش آمریكا برای قطع همكاری سایر كشورها با شركت هایی نظیر هواوی به منظور ضربه زدن به اقتصاد چین و افزایش تبعات منفی جنگ تجاری میان این كشور با آمریكا باشد چراكه هواوی با فروش بسیار عالی و عملكرد موفقیت آمیزی كه در زمینه عرضه گوشی و گجت های هوشمند و هم چنین نمایش خدمات مخابراتی دارد، توانسته است گردش مالی بسیار خوبی را برای چین به ارمغان بیاورد و در صدر لیست پرفروش ترین برندهای تكنولوژی و گوشیهای هوشمند حتی بالاتر از اپل آمریكا قرار گرفته است.

گرفتن بازار فروش كشورهای مختلف از هواوی بدون شك می تواند در كاهش قابل توجه میزان فروش كلی این شركت موثر باشد و ضربه مهلكی به اقتصاد چین وارد كند.
زمان: 13:45:55
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4006
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل