تاكید بر مطالبه رهبری برای حضور پرشور جوانان در فضای مجازی در خنثی كردن توطئه ها

رئیس جمهور در جلسه شورای عالی فضای مجازی
بی بدیل پرداز: رئیس جمهور قیام مردم شریف قم در 19 دی سال 56 را در آن مقطع مهم، تاریخی و آغازی مهم برای بیداری مردم و پیروزی انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: مردم قم حق بزرگی بر گردن حوزه علمیه، انقلاب و كشور دارند.
تاكید بر مطالبه رهبری برای حضور پرشور جوانان در فضای مجازی در خنثی كردن توطئه ها
به گزارذش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی عصر چهارشنبه در شورای عالی فضای مجازی، اضافه كرد: مردم قم از آغاز نهضت اسلامی و تا فروردین 42 و حمله رژیم ستمشاهی به مدرسه فیضیه، 15 خرداد و سخنرانی تاریخی حضرت امام(ره) در عاشورای سال 42 نقش بهادار ای ایفا و در كنار روحانیت و طلاب وفاداری كردند.
وی اضافه كرد: قیام 19 دی مردم قم در پشتیبانی از حضرت امام(ره) به فرآیندی تبدیل شد كه به پیروزی كل ملت در انقلاب اسلامی رسید و همچون مردم تبریز در چهلم شهدای 19 دی حماسه دیگری در مبارزه آفریدند.
رئیس شورای عالی فضای مجازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه و وظایف مهم این شورا و باز تحولات گسترده در حوزه ارتباطات اجتماعی، اضافه كرد: فرصت های فزرگ فضای مجازی و شبكه های نوین اطلاع رسانی باید در شرایط تحریم به سمت كمك به تولید و ارتقای اشتغال هدایت شود.
روحانی همین طور با تاكید بر مطالب مهم رهبر معظم انقلاب برای حضور پرشور و آگاهانه جوانان در فضای مجازی برای خنثی كردن توطئه های دشمنان، تقویت روحیه امید به آینده، اتحاد و اعتماد عمومی را مهم ترین اقدام برای مقابله با یأس آفرینی و ترویج مطالب خلاف واقع از طرف بدخواهان ارزیابی و خواستار توجه ویژه و هوشیاری رسانه ها در این زمینه شد.
آغاز بررسی نظام هویت معتبر در فضای مجازی
در این جلسه، بخشی از نظام هویت معتبر در فضای مجازی كشور مورد بررسی قرار گرفت و مفاهیم و الزامات زیست بوم هویت فضای مجازی كشور به تصویب رسید.
هدف از احداث این نظام، استقرار زیست بوم تأمین كننده زیر ساخت تعاملات آزادانه، سالم، پویا، مسئولانه و سودمند با رعایت حقوق فردی و جمعی در روابط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فناورانه بین انواع موجودیت ها در فضای مجازی است كه زمینه لازم را برای توسعه كسب و كارهای دیجیتال، سامانه های فنی، رسانه های تعاملی و خدمات اداری به وجود می آورد.
الزامات زیست بوم هویت فضای مجازی شامل، تأمین مقیاس مورد نیاز برای انواع كاربردهای با قابلیت گسترش در كاربردهای آتی، تأمین سطوح اعتبار و اعتماد در تأمین اطلاعات هویت دیجیتالی به تناسب نوع تعامل، صیانت از حریم خصوصی اشخاص و حقوق عمومی جامعه، تناسب میان میزان اطلاعات ارائه شده از هر موجودیت با نوع تعامل با رعایت اختیار یا آگاهی موجودیت ها، تأمین ادله دیجیتال در ثبت و اعطای شناسه ها و گواهی ها و اعتباربخشی صفت ها، رعایت امنیت اطلاعات هویت دیجیتالی و تناسب آن با نوع تعامل از راه احداث چارچوب مبادله قابل اعتماد و اعطای گواهی موثق، مرتبط بودن اطلاعات هویتی پایه فضای مجازی با فضای فیزیكی، اتكاپذیری، تاب آوری، ماندگاری، كاربری آسان، ساده بودن ساختار و تعامل پذیری میان اجزاء زیست بوم است.
بررسی نظام هویت معتبر در فضای مجازی كشور، در جلسات آینده شورای عالی فضای مجازی ادامه می یابد.زمان: 22:01:30
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3851
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: ارزیابی , خدمات , دیجیتال , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل