شكایت دادستان كل واشنگتن از فیسبوك

بی بدیل پرداز: دادستانی كل واشنگتن فیسبوك را به بهتان همكاری با موسسه تحقیقاتی كمبریج آنالتیكا برای دسترسی به اطلاعات خصوصی كاربران فیسبوك فراخوانده است.
شكایت دادستان كل واشنگتن از فیسبوك
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از چنل نیوز آسیا، این اولین باری است كه به صورت جدی با شبكه اجتماعی فیسبوك برخورد قانونی و قضایی میگردد چونكه مقامات قضایی مربوطه فعال در این پرونده بر این باورند كه این شركت از اعتماد كاربرانش سواستفاده كرده و اطلاعات و حریم خصوصی آنها را در اختیار سایرین گذاشته و به سرقت برده است.
حالا بدین ترتیب پیش بینی میگردد كه مدیرعامل و مقامات بلندمرتبه فیسبوك باید به مقامات قضایی دادستانی كل واشنگتن پاسخ داده و در مقابل اتهامات وارده با نمایش اسناد و شواهد از خود دفاع كنند.
حدود یك سال پیش بود كه وب سایت ها و رسانه های خبری بسیاری گزارش كردند كه شبكه اجتماعی فیسبوك با یك موسسه تحقیقاتی و مشاوره سیاسی انگلیسی تحت عنوان كمبریج آنالیتیكا در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی كاربرانش همكاری داشته، مردم و منتقدان بسیاری فیسبوك را به خیانت در امانت و همكاری با نهادهای دولتی و تحقیقاتی و همین طور نقض حریم شخصی كاربران متهم كردند.
این شبكه اجتماعی به سرعت در آماج حملات شدید كاربران بسیاری در سراسر جهان قرار گرفت، به گونه ای كه تعداد كثیری از شركتها و افراد معروف به بستن و غیرفعال كردن صفحات مجازی خود در فیسبوك اقدام نموده و استفاده از این شبكه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف كرده اند.
بر اساس گزارش های منتشره، فیسبوك می گوید اطلاعات بالغ بر ۸۷ میلیون نفر از كاربرانش به صورت نادرست و ناخودآگاه در اختیار موسسه كمبریج آنالتیكا قرار گرفته است.زمان: 13:36:48
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4538
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل