علی بابا ركورد فروش در یك روز را شكست

بی بدیل پرداز: علی بابا به مناسبت روز جهانی مجردها (Singles’ Day) تنها در عرض ۲۴ ساعت توانست به ركورد فروش محصولات نمایش شده خود دست یابد و ۳۰.۷ میلیارد دلار به جیب بزند.
علی بابا ركورد فروش در یك روز را شكست

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، روز گذشته كه مورخ ۱۱/۱۱ بود به روز جهانی مجردها معروف است كه در این رویداد، تمامی افرادی كه تابحال موفق به ازدواج نشده اند این روز را با دوستانشان جشن گرفته و برای خودشان هدیه می گیرند.

علی بابا (Alibaba) كه پس از شركت آمریكایی آمازون، بزرگترین شركت فعال در حوزه تجارت الكترونیك و خرده فروشی آنلاین در جهان شمرده می شود، حالا اعلام نموده است كه به مناسبت این روز، موفق شده است تنها در عرض ۲۴ ساعت به بیشترین میزان فروش خود دست پیدا كرده و درآمدی معادل ۳۰.۷ میلیارد دلار یا ۲۱۳.۵ میلیارد یوآن را تحت تاثیر فروش محصولات مختلف كسب كند.

البته این در حالیست كه پیشتر گزارش شده بود كه میزان فروش سالانه محصولات مختلف در این رویداد هنوز كمتر از ركورد سالهای قبل است.

رویداد ۱۱/۱۱ یا یازده نوامبر به روز جهانی مجردها معروف است و این مناسبت، همچون جمعه سیاه ( Black Friday) است و شركت های مختلف خرده فروشی همچون آمازون، ای بی (eBay) و علی بابا (Alibaba) تخفیف های قابل توجهی را برای كاربران و مشتریانشان در نظر می گیرند تا بدین ترتیب بتوانند پیش از به اختتام رسیدن سال، انبارهای خودرا خالی كرده، محصولات قبلی و قدیمی خودرا به فروش برسانند و محصولات جدید را جایگزین آن كنند. بدین ترتیب آمار فروش این شركت های فعال در حوزه تجارت الكترونیك باز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.

پرفروش ترین محصولاتی كه در این رویداد توسط علی بابا به فروش رفته است، گوشیهای آیفون، مبلمان و وسائل خانه و شیرخشك بوده است.

گفته میگردد علی بابا تنها یك ساعت پس از آغاز تخفیف در وب سایت خود، بیشتر از ۱۰ میلیارد كالا را به فروش رساند.

شركت علی بابا كه نمونه چینی شركت آمریكایی آمازون است و به منظور رقابت و به چالش كشاندن آن وارد این عرصه شد. علی بابا (Alibaba) در سال ۱۹۹۹ میلادی تاسیس و افتتاح شد تا به فروش آنلاین محصولات گوناگون در سراسر جهان بپردازد.زمان: 18:29:20
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4672
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل