شنود و جاسوسی از لپ تاپ های اپل غیرممكن شد

به گزارش بی بدیل پرداز اپل مدعی شده است كه تراشه امنیتی كه در نسل جدید كامپیوتر های مك بوك ۲۰۱۸ بكار برده است، شنود مكالمات را با استفاده از میكروفون لپ تاپ ناممكن می سازد.
شنود و جاسوسی از لپ تاپ های اپل غیرممكن شد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، شركت اپل در جریان برگزاری رویداد رونمایی از محصولات جدیدی اعم از مك بوك پرو و مك بوك ایر ۲۰۱۸ به تشریح قابلیت های این محصولات و امكاناتی كه به واسطه بكارگیری تراشه های امنیتی موسوم به T۲ در آنها بوجود آمده است، ادعا كرده است كه شنود و جاسوسی از اطلاعات رد و بدل شده كاربران با استفاده از میكروفون های این لپ تاپ های جدید بدین ترتیب غیرممكن شده است. چراكه این تراشه های امنیتی از حافظه داخلی، داده های مربوط به اثر انگشت كاربران و قسمت های دیگر این لپ تاپ ها به خوبی حفاظت می كند و به هكرها و مجرمان سایبری كه قصد دارند بدون اجازه كاربران به اطلاعات آنها دسترسی و نفوذ پیدا كنند، امكان جاسوسی و شنود مكالمات را نخواهد داد.

این تراشه امنیتی به قابلیتی مجهز است كه میكروفون دستگاه را در مواقع ضرورت از لحاظ سخت افزاری قطع می كند و این بدان معناست بعد از بستن و خاموش كردن دستگاه، ارتباط میكروفون با سایر قسمت های لپ تاپ از لحاظ فیزیكی هم قطع می گردد.

بر اساس گزارش وب سایت The Verge، اپل در این خصوص این چنین می گوید: وقتی ارتباط میان میكروفون با سایر بخش ها به صورت سخت افزاری قطع می شود، دیگر هیچ یك از نرم افزارها قادر نخواهند بود با میكروفون لپ تاپ ارتباط برقرار كنند و این امر امكان شنود مكالمات و جاسوسی از كاربران را به صفر می رساند.

البته لازم به ذكر است كه همواره یكی از جنجالی ترین موضوعاتی كه كاربران و كارشناسان را نگران كرده است، دوربین لپ تاپ است كه امكان دارد این امكان را به هكرها بدهد كه بدون اجازه آنها از زندگی روزمره و مكالماتشان فیلم و عكس برداری كرده و به عبارتی دیگر جاسوسی كند.

با اینكه اپل درباره امكان قطع دسترسی هكرها به دوربین با استفاده از این تراشه امنیتی چیزی نگفته است، اما خیلی از كاربران امیدوارند كه در آینده ای نزدیك تراشه های امنیتی جدیدی در دستگاه های الكترونیكی بكار گرفته شود تا دسترسی به دوربین هم همچون میكروفون به صورت سخت افزاری قطع و مسدود شود.


 

زمان: 03:07:47
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4377
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل