مرورگر فایرفاكس جلوی ردیابی كاربران را می گیرد

بی بدیل پرداز: شركت موزیلا اعلام نموده است كه می خواهد بر روی افزایش امنیت سایبری مرورگر اینترنتی فایرفاكس و حفاظت از حریم خصوصی كاربرانش تمركز بیشتری داشته باشد.
مرورگر فایرفاكس جلوی ردیابی كاربران را می گیرد
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، با عنایت به آنكه این روزها مساله حفاظت از حریم خصوصی كاربران و امنیت سایبری بیشتر از قبل از اهمیت خاصی برخوردار شده است، حالا شركت موزیلا اخیرا با انتشار اطلاعیه ای اعلام نموده است كه نسخه ۶۵ از این مرورگر اینترنتی از دسترسی شركت های توسعه دهنده وب سایت های مختلف به اطلاعات مربوط به مكان جغرافیایی و حریم خصوصی كاربران جلوگیری عمل كند.

فایرفاكس از این پس به كاربران اجازه می دهد با خیال آسوده و بدون دغدغه از افشای اطلاعات خصوصی و احتمال ردیابی شدن آنها به گشت و گذار در فضای مجازی با استفاده از مرورگر اینترنتی فایرفاكس بپردازند.

بدین ترتیب موزیلا با بهره گیری از جدیدترین پروتكل های امنیتی دیگر به توسعه دهندگان وب سایت های مختلف امكان ردیابی و پیگیری كاربرانشان را نخواهد داد و كاربران می توانند از این پس با استانداردهای جدید و سخت گیرانه موجود و بكاررفته در حالت استاندارد و دیفالت این مرورگر، خیالشان بابت حفاظت از اطلاعات شخصی شان راحت باشد و به كار و فعالیت های روزانه خود با استفاده از این مرورگر بپردازند.

موزیلا همینطور علاوه بر حالت استاندارد، دو حالت دیگر تحت عنوان Strict mode و Custom mode را هم به قابلیت های این مرورگر اضافه كرده است تا همانطور كه از نامشان معلوم است، جلوی ردیابی كاربران و استفاده از cookies را خواهد گرفت.


زمان: 14:06:37
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4452
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل