سرقت خودروهای برقی تسلا در ۲ثانیه!

بی بدیل پرداز: اخیرا گروهی از متخصصان امنیتی دریافته و اعلام نموده اند كه هكرها قادر خواهند بود با هك سیستم امنیتی خودروهای برقی تسلا، خودروهای موردنظر خویش را به سرقت ببرند.
سرقت خودروهای برقی تسلا در ۲ثانیه!

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هكرنیوز، با عنایت به افزایش روزافزون حملات سایبری و هك سیستم های مختلف اعم از كامپیوتر، گوشی هوشمند، سیستم های هوشمند خانگی و پایگاههای داده شركت های بزرگ، متخصصان و كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری این روزها بیش از پیش به دنبال یافتن صدمه پذیری و ضعف های امنیتی هستند كه هكرها می توانند با سواستفاده از آن به حریم خصوصی كاربران نفوذ پیدا كرده و اطلاعات یا دستگاههای موردنظر خویش را به سرقت ببرند.

به تازگی پژوهشگران امنیتی فعال در موسسه Computer Security and Industrial Cryptography بلژیك، به صاحبان خودروهای برقی و الكتریكی تسلا اس ( Tesla's Model S ) ساخت شركت خودروسازی تسلاموتورز آمریكا اخطار داده اند كه مجرمان سایبری قادر خواهند بود با نفوذ با استفاده از یك صدمه پذیری، سیستم امنیتی فوق پیشرفته نصب شده بر این خودروها را هك كرده و خودروی مذكور را تنها در عرض مدت ۲ ثانیه روشن كرده و به سرقت ببرند.

لنرت ووترز – یكی از این محققان امنیتی - در این خصوص می گوید: این روزها هكرها و مجرمان سایبری چنان دانش پیشرفته ای دارند كه می توانند حتی یكی از پیشرفته ترین سیستم های امنیتی خودروهای تسلا را هم فریب داده و به آن دسترسی پیدا كنند.

به نظر می رسد كه انتشار این خبر هم برای دارندگان این خودروها و هم برای شركت تسلاموتورز بسیار ناخوشایند باشد و انتظار می رود كه مقامات این خودروساز آمریكایی در ایام آتی اطلاعیه ای منتشر نموده و به دنبال مرتفع ساختن این صدمه پذیری باشد.
زمان: 12:59:20
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4496
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: دستگاه , سایبر , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل