هزینه قبوض تلفن به صورت اتوماتیك كسر شد

بی بدیل پرداز: معاون شركت مخابرات ایران گفته كه مخابرات می خواهد سرویس پرداخت قبوض تلفن را به سمتی ببرد كه با توافق با بانك، قبض تلفن مشتركان بدون دریافت صورت حساب، به صورت اتوماتیك از حساب بانكی شان پرداخت گردد.
هزینه قبوض تلفن به صورت اتوماتیك كسر شد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به قول مسوولان مخابرات، 70 درصد مكالمات تلفن ثابت در ایران زیر یك دقیقه است و با عنایت به تعرفه گذاری صورت گرفته برای تلفن، در این بخش گرانی اتفاق نیفتاده است.
اما از جانب دیگر در این باره از جانب مسوولان مربوطه بر لزوم اصلاح نظام تعرفه گذاری در خدمات ارتباطی تاكید و اعلام شده كه باید متناسب با تورم و سود منطقی اپراتور آبونمانی برای تلفن ثابت در نظر گرفته شود همینطور در حوزه اینترنت مشتركین باید با پرداخت هزینه ثابت از خدمات مختلف بهره ببرند.
درباره دلایل این امر هم اینگونه اعلام شده كه با عنایت به اینكه شیوه استفاده مردم از ارتباطات و همینطور رشد فناوری در طول این سال ها تغییر كرده، نظام تعرفه گذاری تلفن ثابت، همراه و ADSL هم باید تغییر كند. اگر بنا باشد اقدام به تعرفه گذاری بر مبنای دقیقه و پالس و فاصله باشد، پاسخگو نیست.
اما طبق مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قبوض تلفن ثابت مشتركان اعتباری در صورتی كه در خلال دو دوره به 20 هزار تومان و برای مشتركان دائمی به 30 هزار تومان برسد، مخابرات مجاز به قطع ارتباط مشترك خواهد بود، اما فعلا مخابرات تصمیمی برای قطع ارتباط مشتركان با این میزان بدهی، ندارد.
معاون امور مشتریان شركت مخابرات ایران در این باره با اشاره به هزینه 4. 5 تومانی هر دقیقه مكالمه با تلفن ثابت در كشور، گفته است این در شرایطی است كه در مكالمات تلفن همراه، كاربر به ازای هر دقیقه به طور متوسط 60 تومان می پردازد و مدت زمان بیشتری هم مكالمه می كند.

بر اساس اطلاعات نشریه ارتباطات، وی از برنامه ریزی برای حذف قبوض كاغذی ظرف هشت ماه آینده اطلاع داد و افزوده است: به زودی اعلام صورت حساب قبوض تلفن ثابت، با هدف اطلاع رسانی به مشتركان، به صورت یك ماهه خواهد شد. 

زمان: 23:20:10
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4671
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل