اسپیكر هوشمند گوگل گوی رقابت را از آمازون ربود

بی بدیل پرداز: علی رغم افزایش محبوبیت اسپیكرهای هوشمند آمازون، گوگل توانسته است اسپیكرهای هوشمند بیشتری را در سه ماهه نخست سال جاری ۲۰۱۸ میلادی به فروش برساند.
اسپیكر هوشمند گوگل گوی رقابت را از آمازون ربود
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از وب سایت phonearena، از آنجائیكه سال جاری ۲۰۱۷ میلادی سالی مملو از محصولات جدید و شگفت انگیز در عرصه تكنولوژی و اشیای هوشمند بود، یكی از بزرگترین رقابت ها هم میان دو شركت آمازون و گوگل بر سر اسپیكرهای هوشمند بود.

حالا جدیدترین گزارش های انتشار یافته از موسسه تحقیقاتی كانالیز، عرضه اسپیكرهای هوشمند گوگل موسوم به گوگل هوم در اولین فصل از سال جاری ۲۰۱۸ میلادی، بسیار بیشتر و موفقیت آمیزتر از رقیب قدرتمند خود یعنی اسپیكرهای های هوشمند آمازون اكو بوده است.

در چند سال اخیر كه فروش و عرضه اسپیكرهای هوشمند رونق فراوانی یافته است، رقابت تنگاتنگی میان آمازون و گوگل در گرفته است و هر از گاهی یكی از دیگری در میزان فروش و عرضه سبقت می گیرد.

اسپیكرهای هوشمند به كاربران این امكان را می دهند تا در صورت داشتن مشغله، وسائل خانگی خویش را با دستورهای صوتی كنترل كنند به عنوان مثال، از وضعیت آب و هوا و جدیدترین اخبار آگاه شده، تایمر و زنگ اخطار برای خود تنظیم كنند و با دوستان و خانواده خود تماس برقرار كنند.

آمازون كه اولین بار در سال ۲۰۱۵ از اسپیكر هوشمند اكوی خود رونمایی نمود حالا این دفعه در سه ماهه آغازین (فصل زمستان) سال جاری ۲۰۱۸ میلادی از رقیب دیرینه و قدرتمند خود یعنی گوگل عقب افتاده است.

طبق گزارش موسسه كانالیز، گوگل موفق شده است كه حدود ۳.۲ میلیون دستگاه اسپیكر هوشمند گوگل هوم را در سراسر جهان به فروش برساند كه این بدان معناست كه گوگل توانسته است میزان فروش و عرضه گوگل هوم را ۲۱۰ درصد در مقایسه با سال قبل افزایش بدهد. این در حالیست كه در همین مدت زمان سه ماهه، عرضه و فروش آمازون اكو ۲.۵ میلیون دستگاه بوده است.

بدین ترتیب، گوگل بیشترین سهم از فروش اسپیكرهای هوشمند در جهان را از آنِ خود كرده است. طبق جدول زیر، شركت های آمازون، علی بابا و شیائومی به ترتیب در جایگاه دوم، سوم و چهارم فهرست پرفروش ترین اسپیكرهای هوشمند جهان جای گرفته اند.بر اساس اعداد و ارقام ذكر شده در جدول بالا، گوگل كه در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ تنها توانسته بود ۱۹.۳ درصد از سهم بازار این گجت ها را از آن خود كند، در مدت زمان مشابه سال ۲۰۱۸، سهم خویش را به ۳۶.۲ درصد رسانید. این در حالیست كه سهم آمازون كه در مدت زمان مشابه سال ۲۰۱۷، ۷۹.۶ درصد بود، در سال ۲۰۱۸ به ۲۷.۷ درصد رسیده است.

بسیاری از تحلیلگران برآورد كرده و براین باورند كه اسپیكرهای هوشمند سریعتر از ابزارهای واقعیت مجازی و افزوده به رشد خود ادامه داده و در سال ۲۰۱۸ سهم بسیار بیشتری از بازار ابزارهای هوشمند و دیجیتال را از آنِ خود خواهند كرد.

تحلیلگران موسسه كانالیز می گویند انتظار دارند در سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۶.۳ میلیون اسپیكر هوشمند راهی بازار شود كه می توان رشد سریع آن را بالاتر از ابزارهای واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و همینطور ابزارهای پوشیدنی دانست.

شركت های چینی علی بابا (Alibaba) و شیائومی هم به ترتیب با فروش ۱.۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه اسپیكر هوشمند در جهان در رتبه های سوم و چهارم این جدول قرار گرفته اند.

جالب اینجاست كه هوم پاد اپل نتوانسته است جایگاه ویژه ای را در این فهرست به خود اختصاص دهد و در دسته بندی « سایر برندها » قرار دارد.

طبق این آمار، بیشترین میزان فروش و عرضه اسپیكرهای هوشمند به ترتیب در كشورهای ایالات متحده آمریكا، چین و كره جنوبی بوده است.
زمان: 14:15:50
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4686
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: گوگل , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل