باتری ها را به سطل زباله نیندازید آتش می سوزانند!

بی بدیل پرداز: تعداد زیادی از باتری های لیتیوم یونی موجود در وسائل الكترونیكی در مراكز جمع آوری و بازیافت زباله دچار حریق، انفجاز و آتش سوزی می شوند.
باتری ها را به سطل زباله نیندازید آتش می سوزانند!
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت دیجیتال ترندز، شاید تابحال خبرهای بسیاری در خصوص انفجار و آتش سوزی وسائل الكترونیكی بخاطر وجود باتری های لیتیوم یونی را در فضای مجازی شنیده باشید اما حالا USA Today در جدیدترین گزارش خود اعلام نموده است كه در خیلی از مراكز جمع آوری و بازیافت زباله آتش سوزی های بزرگی رخ می دهد كه همگی به خاطر وجود باتری های لیتیوم یونی در وسائل الكترونیكی همچون لپ تاپ، گوشی هوشمند و تبلت است.

متخصصان در ادامه این گزارش به شهروندان اخطار داده اند كه در صورت عدم نیاز به وسائل شارژی، به هیچ عنوان دستگاه های الكترونیكی حاوی باتری خویش را درون سطل های زباله یا بازیافت نیندازند چراكه این باتری ها در مجاورت با سایر مواد ترشح شده از زباله ها، گرمای هوا و یا برخورد ناگهانی با سایر اجسام دچار حریق و انفجار می شوند و ممكن است جان و مال خیلی از افراد بخصوص كارگران شهرداری و افرادی كه در مراكز بازیافت و جمع آوری زباله و پسماندهای شهری فعالیت می نمایند، به مخاطره بیاندازد.

آنها به شهروندان سفارش كردند كه در صورت عدم نیاز به دستگاه های الكترونیكی، آن ها را به فروش برسانند و یا این كار را به شركت های مخصوص بازیافت باتری و یا تولیدكنندگانی همچون اپل بسپارند.

اپل چندماه پیش اعلام نمود كه تمامی كاربران گوشیهای آیفون قادر خواهند بود با رجوع به نمایندگی های مجاز و موردنظر این شركت، در قبال تحویل گوشی قدیمی خود، پول دریافت كنند.

این كار در صورتی كه توسط تمامی تولیدكنندگان وسائل الكترونیكی همچون لپ تاپ و گوشی هوشمند صورت گیرد، می تواند تا حد بسیار زیادی از آتش سوزی و انفجار باتری های لیتیوم یونی در مراكز جمع آوری زباله و پسماندهای شهری جلوگیری بعمل بیاورد.

طبق آمارهای ذكر شده در این گزارش، بالغ بر ۶۵ درصد از موارد حریق و آتش سوزی در ایالت كالیفرنیای ایالات متحده آمریكا مربوط به باتری های لیتیوم یونی موجود در زباله ها بوده است.


زمان: 14:05:31
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4647
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اپل , الكترونیك , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل