بازخرید ۱۰۰ میلیارد دلار از سهام اپل، فروش ارتجاعی ادامه دارد

بی بدیل پرداز: اپل اعلام نمود دست به بازخرید 100 میلیارد دلار از سهام خود می زند.
بازخرید ۱۰۰ میلیارد دلار از سهام اپل، فروش ارتجاعی ادامه دارد


به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از خبر آنلاین، روش «بازخرید»یا «خودسهام خَری»/ Buyback (كمپانیِ مالك، سهام كمپانی خویش را می خرد)با هدف تزریق امید به سهامداران صورت گرفته است درحالی كه اپل هنوز سرمایه گذار استراتژیكی برای فروش سهام با قیمت كنونی پیدا نكرده است و با هدف جلوگیری از پایین آمدن قیمت دست به چنین كاری می زند.
اما از جانب دیگر با انتشار گزارش فروش فصل سهام اپل با 3.6 درصد رشد به رقم 175.25 دلار در هر سهم رسید. مجموع فروش 52.2 میلیارد دلار آیفون كمی بیشتر از رقم پیش بینی شده وال استریت (52.3 میلیارد دلار) شد و البته این رقم از درآمد 50.7 میلیارد دلاری سال قبل بیشتر بود.
اپل در ماه مارس بیش از 23.5 میلیارد دلار از سهام خویش را بازخرید كرد اما به قول تحلیل گران كاهش تقاضای جهانی برای آیفون زنگ خطری برای این كمپانی است كه بیش ازحد به گوشی هوشمند وابسته شده است.
درآمد فصل منتهی به ماه مارس اپل درمجموع به 61.1 میلیارد دلار رسید كه نسبت به رقم 52.9 میلیارد دلار مشابه سال قبل و رقم پیش بینی شده 60.8 میلیارد دلار بیشتر شد. رقم متوسط فروش آیفون 728 دلار شد كه از رقم 655 دلار سال قیل ده درصد بیشتر شد كه به علت فروش آیفون گران قیمت 999 دلاری این رقم بدست آمد.
همچنین سود هر سهم 2.73 دلار به ازای هر سهم شد كه از رقم 2.10 دلار سال قبل بیشتر شد.
اغلب كارشناسان می گویند بالا رفتن قیمت آیفون در بلند مدت به ضرر این كمپانی خواهد بود و آیفون ایكس (آیفون 10) محصولی خوب و نه عالی است كه به علت گران بودن تقاضای مورد انتظار را پوشش نداده است.
كارشناسان بازار می گویند آیفون ممكن است بین 51.5 تا 53.5 میلیارد دلار در فصل منتهی به ژوئن فروش داشته باشد.

5656


زمان: 14:21:19
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4575
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اپل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل