فیس بوك می خواهد تراشه اختصاصی بسازد

بی بدیل پرداز: فیس بوك اخیرا اعلام نموده كه می خواهد از این پس برای تولید محصولات سخت افزاری و هوش مصنوعی برای خود یك تراشه اختصاصی بسازد.
فیس بوك می خواهد تراشه اختصاصی بسازد
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از بلومبرگ، رسوایی فیس بوك كه نزدیك به یك ماه پیش رسانه ای و افشا شد، تابحال توانسته ارزش سهام این غول تكنولوژی آمریكایی را به شدت كاهش بدهد و تغییر و تحولات بسیاری را برای مدیر عامل و مجموعه شركت آن رقم بزند.

اما حالا طبق گزارش های منتشره، به نظر می رسد كه فیس بوك حتی با افترا دست داشتن در نقض حریم شخصی كاربرانش هم دست از پیشرفت و توسعه سازمانش بر نخواهد داشت چراكه اخیرا اعلام نموده می خواهد برای محصولات در رابطه با هوش مصنوعی و سخت افزاری تراشه اختصاصی توسعه داده و تولید نماید.

این شبكه اجتماعی با این اقدام به جمع سایر غول های تكنولوژی همچون اپل می پیوندد كه می خواهند از وابستگی خود به تراشه سازهایی همچون اینتل، كوالكام و برودكام بكاهند و از انحصار آنها خارج شوند.

البته هنوز از اینكه فیس بوك بتواند از پس چنین كار بزرگی برآید، اطلاعات دقیقی در دست نیست اما می دانیم كه تلاش های فیس بوك هنوز در مراحل ابتدایی و آغازین است. ازاین رو اظهارنظر درباره نحوه عملكرد، پیشرفت و كیفیت انجام این كار در این برهه زمانی زود است.

اپل در سال ۲۰۱۰ میلادی روند تولید و ساخت تراشه های اختصاصی برای محصولات خویش را آغاز كرد و اخیرا هم اعلام نموده بود كه می خواهد از انحصار و وابستگی به كوالكام و اینتل دردسرساز بیرون بیاید و بدین ترتیب میزان سودآوری و درآمد عملیاتی خویش را بهبود بخشیده و به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

گوگل هم در اقدامی مشابه تراشه اختصاصی هوش مصنوعی خویش را توسعه داده است و هم اكنون درحال گسترش این بخش از سازمان خود است.

با اینكه فیس بوك هم همچون گوگل و اپل توانایی ساخت و تجهیز تراشه و پردازنده های اختصاصی را دارد اما آغاز این پروسه تا اجرایی شدن كامل آن چندین سال به طول می انجامد. با این حال فیس بوك تابحال درباره ی این خبر واكنشی نشان نداده است.
زمان: 12:50:30
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4816
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اپل , تراشه , تكنولوژی , فیس بوك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل