جمع آوری غیرقانونی دیتای خصوصی كودكان توسط یوتیوب

بی بدیل پرداز: ائتلافی از 23 انجمن پشتیبانی از كودك، گروه های حامی مصرف كنندگان و حفظ حریم خصوصی در آمریكا از گوگل (مالك یوتیوب) به علت جمع آوری غیرقانونی دیتای خصوصی كودكان و سوء استفاده تجاری از آن شكایت كردند.
جمع آوری غیرقانونی دیتای خصوصی كودكان توسط یوتیوب


به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از خبر آنلاین، شكایت رسمی 59 صفحه ای به كمیسیون تجارت فدرال حواله شد تا طبق قانونِ ممنوعیت استفاده از دیتای كودكان زیر 13 سال در امور تجاری عمل شود.
اسامی گروه هایی مانند CCFC و مركز دموكراسی دیجیتال در این ائتلاف دیده می گردد كه معتقدند گوگل با استفاده از یوتیوب كیدز/ Youtube Kids مكان، نوع ابزار مورد استفاده، شماره تلفن و ردیابی سایت هایی كه كودكان بازدید می كند را بدون اجازه گردآوری كرده و در امور تبلیغاتی از آن بهره برداری می كند.
یوتیوب محبوب ترین پلت فرم آنلاین در آمریكا است كه 80 درصد كودكان 6 تا 12 سال از آن استفاده می نمایند و گوگل با اختصاص دادن یوتیوب كیدز به این گروه سنی از سال 2015 محتوای خاصی را تولید و عرضه نموده كه بارها با انتقاد از جانب والدین مواجه شده و به تازگی هم سیستم پالایش محتوا را روی آن قرار داده است.
اما «جِف چِستر» از مركز دموكراسی دیجیتال می گوید اقدامات گوگل كافی نیست. وی افزود گوگل به صورت غلط ادعا می كند كه شرایط استفاده از سرویس و خدمات خویش را برای كسانی كه زیر 13 هستند عرضه می كند اما عملا جوانان را وارد زمین بازی تبلیغاتی خود جذب می كند.
سخنگوی یوتیوب ضمن رد اتهامات اظهار داشت: پشتیبانی از كودكان و خانواده ها اولویت اول هنگام قراردادن محتوای ویدئویی در یوتیوب است كه با توسعه یوتیوب كیدز این امر توسعه پیدا كرده است.
هفته گذشته نسیم نجفی، یوتیوبر معروف در اعتراض به سانسور و عدم پرداخت مناسب به ویدئوهایش، 3 نفر از كارمندان یوتیوب را به ضرب گلوله زخمی كرده و سپس خودكشی كرد.
گوگل و فیس بوك در معرض افترا جدیِ فروش دیتای كاربران و كسب درآمدزایی از این بابت هستند و امروز هم تور معذرت خواهی مارك زاكربرگ از واشنگتن شروع می گردد تا در برابر اعضای كنگره و اصحاب رسانه ها به علت فروش دیتای خصوصی كاربران معذرت خواهی كند.5656


زمان: 14:54:05
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4664
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آنلاین , دیجیتال , كاربر , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل