كشف ردپای ترول های انتخاباتی روس در میكروبلاگ تامبلر

بی بدیل پرداز: مدیران پلت فرم میكروبلاگ تامبلر / Tumblr می گویند 84 اكانت پیدا كرده اند كه اطلاعات غلط در زمان كمپین انتخاباتی 2016 آمریكا منتشر نموده و همگی بخشی از ترول های روسی هستند.
كشف ردپای ترول های انتخاباتی روس در میكروبلاگ تامبلر


به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از خبر آنلاین، شبكه اجتماعی تامبلر كه در سال 2007 تاسیس و در سال 2013 به مبلغ 1.1 میلیارد دلار توسط یاهو خریداری شد به صورت مشخص از 13 لینك در رابطه با آژانس تحقیقات اینترنت روسیه / IRA نام می برند كه به صورت مستقیم با انتشار اخبار نادرست، در انتخابات ریاست جمهوری 2016 دخالت كرده اند تا هیلاری كلینتون شكست خورده و ترامپ برنده شود.
در اطلاعیه سایت تامبلر آمده است كه این اكانت ها به صورت مستقیم اطلاعات غلط و اخبار جعلی منتشر می كردند و آنها مقامات قضایی را از این مورد آگاه كرده اند.
تامبلر بعنوان میكروبلاگ اجتماعی بیش از 200 میلیون وبلاگ در خود جای داده است كه اغلب آمریكایی بوده و البته این روزها خیلی در فضای مجازی تاثیرگذاری ندارد.
مطرح شدن این داستان، هم زمان با آبروریزی فیس بوك درباره نقش غیرمستقیم این شبكه اجتماعی در پیروزی ترامپ با استفاده از دادن دیتای خصوصی به «كمبریج آنالیتیكا» نشان داده است چهره های سیاسی آمریكا به صورت غیرمستقیم یكدیگر را در سوء استفاده از شبكه های اجتماعی در انتخابات متهم كرده و هركدام گناه دخالت روس ها یا انگلیسی ها را به گردن هم می اندازند تا جایی كه انتشار خبر تامبلر، خبری انحرافی می تواند باشد تا بحران فیس بوك كمتر شود.


5656


زمان: 13:52:51
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4692
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: شبكه اجتماعی , فیس بوك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل