انتقاد مخترع وب از كمپانی های تك در تولد ۲۹ سالگی دبلیو دبلیو دبلیو

بی بدیل پرداز: با ورود وب به 29 سالگی، «تیم برنرز-لی» در نامه ای سرگشاده ضمن انتقاد از كمپانی های تِك، از آنها خواست تا استانداردهای محكمی با هدف موازنه میان منافع خود و شهروندان آنلاین برقرار سازند.
انتقاد مخترع وب از كمپانی های تك در تولد ۲۹ سالگی دبلیو دبلیو دبلیو


به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از خبر آنلاین، مخترع وب به توئیتر و فیس بوك تاخت كه چرا اینقدر روی محتوا كنترل دارند و پیشنهاد داد تا قاعده مند شوند.
برنرز-لی اضافه كرد: وبی كه امروز كاربران از آن استفاده می نمایند، وبی نیست كه سال ها پیش به آن متصل بودند و آن زمان انتخابی غنی برای كاربر وجود داشت كه این روزها منحصر به چند پلت فرم محدود شده است.
به گفته وی تمركز قدرت سبب تولید چند دروازه بان محتوایی شده كه به ما می گویند كدام ایده و نظر را مشاهده نماییم و در واقع آنها برای ما تصمیم می گیرند.
وی همینطور به شكاف دیجیتالی تاخت و این گونه بحث كرد كه آفلاین ها اغلب زن، فقیر یا ساكن مناطق روستایی با درآمد كم هستند. به قول مخترع وب، آفلاین بودن یعنی فرصت یادگیری و كسب درآمد، دسترسی به سرویس های باارزش و مشاركت در دموكراسی وجود ندارد و باید به صورت جدی این شكاف دیجیتالی پر شود.
وی در انتها اظهار داشت: آخرین جمعیت میلیاردی جهان تا 2042 آنلاین نخواهند شد و آن زمان نسلی خواهند بود كه از دنیای آنلاین منقطع شده اند.
«سر تیم برنرز-لی» دانشمند انگلیسی كه سال 1989 دبلیو دبلیو دبلیو را اختراع كرد، در نامه 2017 خود نسبت به اخبار جعلی و از دست دادن دیتا توسط مردم اخطار داده بود.


5656


زمان: 14:28:40
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4526
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آنلاین , دیجیتال , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل