ارتقای جایگاه ایران در سازمان های جهانی استاندارد ICT

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران اعلام كرد
بی بدیل پرداز: نخستین نشست خبری دبیرخانه رسمی كمیته فنی مشترك فناوری اطلاعات با حضور نمایندگان رسانه ها در محل سازمان نظام صنفی كامپیوتری برگزار گردید.
ارتقای جایگاه ایران در سازمان های جهانی استاندارد ICT
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، در این نشست اعلام گردید كه سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور با عرضه یك طرح سه ساله موفق شد با استفاده از تایید و كسب مجوز از سازمان ملی استاندارد ایران، دبیرخانه كمیته فنی فناوری اطلاعات را در سازمان متمركز كند.
اكنون بعد از گذشت یكسال از فعالیت این كمیته در سازمان كمیته فنی مشترك فناوری اطلاعات گزارشی از دستاوردها، اقدامات انجام شده و همینطور برنامه های آینده (JTC1) در این نشست اعلام گردید.

ارتقای جایگاه ایران در سازمان های جهانی استاندارد ICT

دبیر سازمان نظام صنفی كامپیوتری تهران در این باره اظهار داشت كه ایران در سازمان استاندارد جهانی (GTC1) توانسته از درجه O به درجه P ارتقا پیدا كند.
آذركار با اشاره به اینكه در سال 95 توانستیم رسما دبیرخانه رسمی (GTC1) در ایران شد اظهار نمود: ما در ایران پنج كمیته فرعی را در این رابطه داریم كه به صورت مشخص با درجه جدیدی كه كسب كرده ایم، توانسته ایم حق رای و اظهار نظر در مجموعه استاندارهای جهانی را كسب نماییم.
وی با اظهار اینكه هم اكنون تنها چند كشور اصلی در این حوزه دارای قدرت تصمیم گیری هستند افزود: ما بعنوان نماینده ایران در این عرصه حق رای و اظهار نظر را كسب كرده ایم كه این خود به ما قدرت تاثیرگذاری زیادی را در فضای جهانی استانداردهای حوزه ICT می دهد.
او در مورد مزایای این عضویت و ارتقای درجه هم اظهار نمود: متخصصان ما از این مجرا می توانند در جریان بحث و تبادل نظر با متخصصان كشورهای پیشرفته در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار بگیرند كه در نهایت می تواند موجبات ارتقای سطح دانش تخصصی متخصصان ما را فراهم آورد.
دبیر سازمان نظام صنفی كامپیوتری تهران با اشاره به اینكه مشاركت در فضای جهانی این حوزه كار ساده ای نیست اظهار داشت: این همكاری و مشاركت ما مستلزم تلاش چند برابر متخصصان ما با همكاری نهادهای دانشگاهی برای تدوین مقالات و اسناد مختلف است.

ادامه دارد


زمان: 15:18:02
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4454
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل