عرضه ۱۵۰۰ محصول فناورانه دانش بنیان در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۴

یك مقام مسوول معاونت علمی خبر داد؛
به گزارش بی بدیل پرداز، رئیس سازمان توسعه همکاریهای علمی و فناورانه بین المللی اظهار داشت: در ایران اکسپو، شرکتهای دانش بنیان ایرانی حضور فعالی داشتند و تعداد شرکت ها به نسبت دوره پیشین، رشد ۴۰ درصدی داشته است.
عرضه ۱۵۰۰ محصول فناورانه دانش بنیان در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۴

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، امیرحسین میرابادی عنوان کرد: طی این چند روز شاهد برگزاری مهم ترین و بزرگترین رویداد صادراتی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه توانمدی های صادراتی (ایران اکسپو) بودیم. هدف اصلی نمایشگاه، معرفی و نمایش آخرین دستاوردها و محصولات ایرانی برای مجموعه های خارجی است.
به گفته او، این رویداد بستر و ظرفیت خوبی را برای عرضه توانمندی شرکت ها و صنایع ایرانی به کشورهای مختلف دنیا در چارچوب بازدید هیأت های تجاری فراهم نموده و آی هیت هم بعنوان بستر اصلی شرکتهای دانش بنیان در این نمایشگاه نقش موثری را ایفا کرد.
وی “نقش شرکتهای دانش بنیان و فناور” را یکی از بخش های بسیار مهم در حوزه تعاملات بین المللی خواند و اضافه کرد: بدون شک دستاوردهای درخشان علمی کشورمان و صنعتی سازی این دستاوردها طی سالهای گذشته ظرفیتی بی نظیر را برای رشد صادرات ایران فراهم نموده است. نمایشگاه اکسپو با معرفی این تولیدات و دستاوردها به بازار جهانی نقش به سزایی در جهش شرکتهای دانش بنیان خواهد داشت.
به گفته رئیس سازمان توسعه همکاریهای علمی و فناورانه بین المللی در ایران اکسپو، شرکتهای دانش بنیان ایرانی حضور فعالی داشتند و تعداد شرکتهای دانش بنیان به نسبت دوره پیشین، رشد ۴۰ درصدی را تجربه کردند.
میرآبادی افزود: در این نمایشگاه، ۷۰۰ شرکت دانش بنیان با توانمندی صادراتی، دستاوردهای علمی و فناورانه خویش را به نمایش گذاشتند.
وی، این رشد را تنها از منظر کمی ندانست و به رشد کیفی محصولات هم اشاره نمود و اضافه کرد: در ششمین نمایشگاه ایران اکسپو کیفیت و تنوع محصولات دانش بنیان ایرانی هم تقویت چشم گیری داشت؛ در نمایشگاه ایران اکسپوی سال جاری هزار و ۵۰۰ محصول فناورانه حوزه های مختلف به نمایش درآمده است.
به گفته او، این نمایشگاه علاوه بر این که ظرفیت و فرصت بی نظیری را به صنعتگران و شرکتهای دانش بنیان ایرانی برای معرفی خود به بازارهای هدف جهانی و مشتریان بین المللی کالا و خدمات آنها می دهد، بستر بی نظیری برای نمایش فرهنگ و تمدن ایرانی به شرکت کنندگان خارجی و همینطور ایجاد و توسعه دیپلماسی فرهنگی و همینطور علمی بین ایران و دیگر کشورهای جهان به شمار می آید.
پر رنگ شدن اقتصاد دانش بنیان در سبد اقتصاد کشور
وی ضمن اشاره به رشد سه برابری صادرات شرکتهای دانش بنیان در سال ۱۴۰۲، اظهار داشت: سال قبل میزان صادرات شرکتهای دانش بنیان دو میلیارد دلار را رد کرد که نویدبخش اتفاقات بسیار خوبی همچون نقش آفرینی بیشتر شرکتهای دانش بنیان در اقتصاد کلان کشور است.
میرآبادی افزود: هدف ما در سال ۱۴۰۳ ادامه این مسیر با قوت بیشتر است. در همین راستا مبحث پشتیبانی از تنوع بخشی به مقاصد صادراتی شرکتهای دانش بنیان، ایجاد بازارهای جدید، رفع موانع پیش روی شرکتهای دانش بنیان برای توسعه صادرات و توسعه بازار بین الملل همچون ظرفیت هایی است در دستور اقدام قرار داده ایم.
وی اضافه کرد: امید است در انتهای سال ۱۴۰۳ شاهد رشد ۵۰ درصدی صادرات دانش بنیان ها به نسبت سال ۱۴۰۲ باشیم.
میرآبادی در قسمت پایانی سخنان خود، حضور شرکتهای دانش بنیان در تعاملات خارجی را سبب ارتقا جایگاه جمهوری اسلامی ایران در تعاملات بین المللی و شناخته شدن بیشتر کشورمان بعنوان یک کشور پیشرفته فناور دانست و بیان نمود: این مورد مورد توجه و تاکید بسیار رئیس جمهوری اسلامی ایران هم قرار گرفت و در افتتاحیه نمایشگاه اکسپو هم به این مورد اشاره داشتند.


منبع:

زمان: 21:51:49
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 301
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: پیشرفت , تجربه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل