توسعه خدمات ابر رایانه سیمرغ به دستگاههای اجرایی

سرپرست دانشگاه امیركبیر خبرداد؛
به گزارش بی بدیل پرداز، سرپرست دانشگاه امیرکبیر در رابطه با برنامه های تحقیقاتی این دانشگاه در سال جدید اظهار داشت: خدمات ابر رایانه سیمرغ به دستگاههای اجرایی حمل و نقل و دریا توسعه می یابد.
توسعه خدمات ابر رایانه سیمرغ به دستگاههای اجرایی

علیرضا رهایی سرپرست دانشگاه صنعتی امیر کبیر در گفت و گو با مهر اظهار داشت: امیرکبیر بعنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور وظیفه دارد از پتانسیل بزرگ علمی و تحقیقاتی خود برای حل مشکلات کلان صنعت کشور استفاده نماید، بعنوان مثال در دوره قبل در سال های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ دانشگاه در ۱۶ طرح کلان ملی مانند شبکه ملی اطلاعات کشور، طراحی و ساخت هواپیمایی با اندازه متوسط، شبکه های هوشمند توزیع برق و شبکه های هوشمند حمل و نقل فعال بود.
وی اضافه کرد: در این دوره دانشگاه در چارچوب ۱۸ دانشکده، ۱۴ پژوهشکده و ۴ پردیس خود در بندر عباس، ماهشهر، گرمسار و کیش انجام چهار برنامه کلان مطالعاتی و تحقیقاتی را در اولویت کار خود قرار داده است.
سرپرست دانشگاه امیرکبیر اظهار داشت: این برنامه ها عبارت اند از مطالعات علمی و تحقیقاتی دریا محور، مطالعات علمی و تحقیقاتی هوایی و هوا فضا، مطالعات علمی و تحقیقاتی فناوری های نوظهور و هوش مصنوعی، مطالعات علمی و تحقیقاتی انرژی و تولید دانش بنیان. وی ادامه داد: ارتباطات گستردهای با ارگان های مختلف ذیربط برقرار شده و طرح های بزرگی تعریف شده که مقدمات اجرایی کردن آنها فراهم گشته است. همینطور پژوهشکده های دانشگاه که مأموریت انجام طرح های کلان را دارند مجدداً فعال شده و درگیر انجام طرح های مورد نیاز کشور شده اند. رهایی افزود: ابررایانه سیمرغ دانشگاه هم حالا بزرگترین ابررایانه کشور از نظر ظرفیت و سرعت پردازش است. یکی از اهداف مهم در سال آینده توسعه خدمات این ابررایانه به دستگاههای مختلف اجرایی ازجمله شبکه حمل و نقل و صنایع دریایی است.

زمان: 15:08:19
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 254
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل