دزدی بدافزار از طریق مایكروسافت آفیس

به گزارش بی بدیل پرداز هكرها قصد دارند با استفاده از صدمه پذیری موجود در مایكروسافت آفیس، اطلاعات مالی و شخصی كارت های اعتباری و همینطور كیف پول حاوی ارزهای دیجیتالی كاربران را به سرقت ببرند.
دزدی بدافزار از طریق مایكروسافت آفیس

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از زد دی نت، بدافزارها، باج افزارها و حملات DDOS همچون تهدیدهای امنیتی بودند كه از سال ۲۰۱۶ كاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و باعث افشای اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده اند. طبق آمار، حملات سایبری در سال قبل میلادی ۲۰۱۷ هم به اوج خود رسیده و برآورد می گردد كه در سالهای آینده اوضاع امنیت سایبری از این هم نابسامان تر شود.

هم اكنون گزارش های انتشار یافته از آن حكایت می كند كه هكرها و مجرمان سایبری با استفاده از حفره های امنیتی و صدمه پذیری های موجود در نرم افزار مایكروسافت آفیس نصب شده برروی كامپیوتر های شخصی قادر خواهند بود اطلاعات شخصی و مالی درج شده برروی كارت های اعتباری كاربران و همینطور كیف پول ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت كوین را به وسیله انتشار یك بدافزار خطرناك به سرقت ببرند.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند كه بد افزار مذكور از سال 2016 میلادی تابحال فعالیت داشته و قابلیت های فراوانی به منظور سرقت اطلاعات داشته است.

محققان و پژوهشگران در موسسه تحقیقاتی فعال در زمینه امنیت سایبری به نام FireEye اخیرا دریافته اند كه گروهی از هكرها و مجرمان سایبری قصد دارند بدافزاری را با استفاده از ایمیل های اسپم (spam emails) به كاربران و سازمان های مختلف در زمینه فناوری و ارتباطات، بیمه و موسسات مالی و بانكی فرستاده و بعد از انتشار آن با استفاده از حفره های امنیتی و صدمه پذیری های موجود برروی مایكروسافت آفیس كامپیوتر، بتوانند حملات سایبری و هك اطلاعات مالی و بانكی كاربران را انجام دهند.

این روزها كه بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده داغ شده است، هكرها و مجرمان سایبری بسیاری هم به نفوذ و استخراج نامتعارف ارزهای رمزنگاری شده اقدام كرده اند. نزدیك به یك ماه پیش بود كه هكرها با تولید بدافزار در پیام رسان فیس بوك مسنجر قصد داشتند به استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده اقدام نمایند.
تحلیلگران بسیاری بر این باورند كه افزایش سرسام آور و ناگهانی ارزش ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت كوین سبب شده است هم اكنون بیش از هر زمان دیگری، كاربران در فضای اینترنت مورد سوءاستفاده هكرها و مجرمان سایبری قرار بگیرند.
به طور قطع، گسترش استفاده از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده و یا افزایش بهای آنها هر دو تاثیر مخرب و جبران ناپذیر بسیاری بر زندگی كاربران و امنیت سایبری جهان خواهد گذاشت و این امر می تواند برای آن تمامی كاربران كامپیوتر كه بخصوص با سیستم عامل ویندوز و نرم افزار كاربردی و مفید مایكروسافت آفیس كار می كنند، نگران كننده به شمار بیاید. 

زمان: 13:47:26
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4349
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل